Koronaviruso akivaizdoje LONAS imasi gražių iniciatyvų: paaukojo medikams, žmonėms neatlygintinai dalins kaukes

JONAVOS ŽINIOS portalas

2020 03 27

Visą straipsnį rasite čia >

Pastarosiomis savaitėmis kai kurie Lietuvos verslo atstovai pradėjo aktyviai teikti paramą kovoje su koronavirusu: vieni aukoja pinigus gydymo įstaigoms, kiti nemokamai vaišina kava ar pietumis medikus, policijos pareigūnus ir visus kitus, dirbančius visuomenės labui. Gražių iniciatyvų ėmėsi ir UAB ,,Lonas" - bendrovė ne tik paaukojo 10 000 eurų VšĮ Jonavos ligoninei, bet ir ruošiasi pasiūti kelis tūkstančius daugkartinio naudojimo kaukių.

Pinigai skirti medikų skatinimui

Dar šios savaitės pradžioje Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius kreipėsi į mūsų rajono verslininkus su prašymu paaukoti VšĮ Jonavos ligoninei. Mero prašymas nepraslydo ir pro LONO vadovybės ausis.

,,Gavome prašymą rėmimui Jonavos ligoninei. Operatyviai apsitarus LONO įmonių grupės valdyboje buvo nuspręsta skirti 10 000 eurų paramą Jonavos ligoninei. Pabendravus su meru Mindaugu Sinkevičiumi ir ligoninės direktoriumi Pauliumi Vasilavičiumi sutarėme, kad ligoninė visą paramą skirs medikų, kurie dirbs su covid-19virusu ir jo padariniais, papildomam skatinimui. AČIŪ medikams už pasiaukojimą! Pinigai jau yra pervesti suderinus su ligoninės direktoriumi", - portalui jonavoszinios.lt pasakojo LONO vadovas Domas Jakutis. 

Siūs kaukes

Negana to, LONAS nusprendė neapsiriboti vien tik pinigine auka medikams - bendrovės pagalbos sulauks ir žmonės, iki šiol nerimaujantys dėl šalyje juntamo apsauginių kaukių deficito.

,,Mes ilgai galvojome prie kurių iniciatyvų dar galime prisidėti ir manome, kad šiandien būtų didžiausias efektas padėti saugoti savo krašto žmones, kur gyvena mūsų darbuotojai, jų šeimos,draugai ir artimieji. Norime, kad tai kuo greičiau baigtųsi ir turėtume kuo mažiau pasekmių.

Tuo pačiu matome daug iniciatyvų, kur gaminamos ne medicininės kaukės. Jų apsauga yra diskutuotina lyginant su medicininėmis, tačiau žinoma, kad tai yra daug kartų geriau nei be jų. Kaukių gamyba nėra LONO pagrindinė verslo sritis, todėl pasipelnyti iš to tikrai neketiname.Nusprendėme, kad kiek turėsime laisvų pajėgumų gamyboje, tiek skirsime kaukių gamybai. Dabar, kai kaukių yra trūkumas, jų kainos rinkoje mums yra nesuprantamos. Tikimės, kad taip bent maža dalimi prisidėsime prie kainų mažėjimo iš kitų pardavėjų.

Kaukių siuvimui naudosime gamybos eigoje likusias medžiagų atraižas. Pirmu etapu gaminame 2000 kaukių. Vėliau - kartosime.

Kaip dalinsime kaukes jonaviečiams, kad nesusidarytų spūstis, dar galvojame. Bet kitą savaitę planuojame visas kaukes išdalinti", - kalbėjo D. Jakutis.

Pagalvojo ir apie darbuotojus

Koronaviruso akivaizdoje LONAS demonstruoja ir socialinę atsakomybę prieš savo darbuotojus. D. Jakučio žodžiais tariant, nors bendrovė, kaip ir kiti mažmenininkai, šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus, bus dedamos visos pastangos tam, kad darbuotojai neliktų be darbo.

,,Lietuvoje turime 12 saLONŲ, ir visi jie yra uždaryti. Šiuo metu gelbsti internetinė prekyba lonas.lt, tačiau toli gražu neatstoja drastiškai sustojusios mažmeninės prekybos. Kovo viduryje, dar tik viskam prasidedant, mes turėjome neeilinį valdybos susirinkimą. Nujautėme,kad karantinas tikrai bus ilgiau nei dvi savaites. Mūsų reakcija buvo tokia: tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam. Todėl jau nuo pirmos karantino dienos įjungėme taupymo režimą: kiek galėjome, sumažinome visas išorines išlaidas. Taip pat nuo pirmos karantino paskelbimo dienos LONO grupės įmonių direktoriai ir visi vadovai susimažinome 30% atlyginimus trims mėnesiams.

Darbuotojai mums yra labai svarbūs, jie nėra tiesiog pavaldiniai. Visi mes esame komanda, todėl darysime viską, kad juos išlaikyti. Po pirmojo karantino laikotarpio matome, kad situaciją kontroliuojame ir padėtis išlieka rimta, bet stabili. Tačiau kiek tęsis ir kiek pareikalaus finansinės naštos ateinantys mėnesiai-nėra aišku, todėl tuščiai žadėti nieko taip pat negalime. Galime pažadėti tik tiek, kad dedame ir dėsime visas pastangas, kad mūsų 150+ žmonių komanda turėtų darbo", - teigė D. Jakutis. 

LONAS primena, kad šiuo metu visų saugumas - prioritetas, tad laikydamasi visų rekomendacijų, žiūrėdama atsakingai į nemokamų kaukių dalinimą bei norėdama išvengti didelio žmonių susibūrimo vienoje vietoje, bendrovė kreipiasi į Jonavos bendruomenę: kviečia Jonavos ne pelno siekiančias organizacijas registruotis čia >

Pirmąsias 2000 vnt. kaukių planuojama pristatyti užsiregistravusioms organizacijoms jau kitą savaitę.