Kuriant modernų miegamojo interjerą – žvilgsnis į senąsias Lietuvos tradicijas

Kuriant modernų miegamojo interjerą – žvilgsnis į senąsias Lietuvos tradicijas

Žingsnis po žingsnio į mūsų namus, spintas bei pirkinių krepšelius atkeliauja lėto ir tvaraus vartojimo įpročiai. Greitąją madą keičia kokybe ir universalumu išsiskiriančios kolekcijos, o į namų interjero sritį grįžta natūralumas ir tradicijos. Kartu su jomis kelią į mūsų namus atranda ir senieji, dar mūsų protėvių namuose savo vertę įrodę audiniai, spalvos, raštai bei jų derinimo principai.

Čiužinių, lovų bei miegamojo aksesuarų gamintojo LONAS teigimu, modernių namų poilsio erdvėse – vis daugiau ir daugiau lietuviškumo.

Audiniai. Lino renesansas

Nuo senų senovės lietuviai vertino natūralias, ilgaamžes medžiagas, o ypač – liną. Tai audinys, kuris jau kelis šimtmečius įsišaknijęs lietuvių sąmonėje ir tautosakoje, bėgant metams įgavęs net ir mitinių ar net dieviškų savybių. Mūsų senoliai liną laikė šventu augalu ir tikėjo, jog jis apsaugo nuo negandų ir blogybių.

Net ir šiandien galima drąsiai teigti, jog linas iš tiesų pasižymi unikaliomis savybėmis. Ši medžiaga yra itin tvirta ir ilgaamžė, tačiau kartu ji metams bėgant vis švelnesnė ir minkštesnė. Lino audinys yra laidus orui, tad padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą miego metu. Jis nepaprastai gerai sugeria drėgmę ir prakaitą, pasižymi antialerginėmis bei antibakterinėmis savybėmis. Kitaip tariant, linas gali pasigirti visomis kokybiškam audiniui svarbiausiomis savybėmis ir dar daugiau.

LONAS - komforto meistrai

Legenda LINŲ LAUKAI>

Sudėtingas lino gamybos procesas bei gausi pigesnių audinių pasiūla pastarojo amžiaus eigoje lininį pluoštą buvo palikusi tautosakos paraštėse. Tobulėjant audinių gamybos technologijoms bei didėjant natūralumo poreikiui, šiandien linas išgyvena tikrų tikriausią renesansą ir su trenksmu grįžta į mūsų miegamųjų erdves.

Raštai. Lietuvių liaudies motyvai – harmonijai kurti

Per keletą pastarųjų dešimtmečių mūsų namų interjerus formavo daugelio skirtingų šalių kultūros. Baldus išdėstyti ir gerą energiją miegamojo kambaryje palaikyti mokėmės pagal Feng Shui ar Vastu filosofijas, o dekoro akcentus keitėme atsižvelgiant į pasaulyje vyraujančias madas, taip namus užpildydami rytietiškais, senųjų Amerikos ar klasikiniais Europos šalių motyvais.

Visgi, šiandien su malonumu atrandame, jog ne mažiau vertingą namų puošybos palikimą mums perdavė ir mūsų senoliai. Harmonijos ir ramybės pojūtį jie kūrė namus dekoruodami tautinių raštų motyvais, taip savo kasdieninę buitį priartindami prie mums artimos gamtos tikrumo ir natūralumo.

LONAS - komforto meistrai

Tautinių raštų motyvai interjere>

Raminančių ir harmoniją į namus nešančių ženklų toli ieškoti nereikia – pakanka atverti senuosius lietuvių pasakojimus, dainas ar sutartines. Pavyzdžiui, bene populiariausias mūsų tautosakos motyvas – lelija. Tai plačiai paplitęs šviesos ir gerumo simbolis, miegamajame padėsiantis kurti absoliučios ramybės pojūtį. O saulės motyvai į namų interjerą įneša jaukumo. Anot tautosakos, saulė namuose atsakinga už šilumą ir šeimos sveikatą..

LONAS - komforto meistrai

Legenda KOPA>

Spalvos. Arčiau gamtos ir natūralumo

Technologijoms, dideliam informacijos srautui bei intensyviam miesto ritmui užpildžius mūsų kasdieną, poilsio metu vis dažniau norime atsigręžti į gamtą ir pasimėgauti jos teikiama ramybe. Siekis užmegzti ryšį su gamta lemia, jog tiek interjero, tiek mados tendencijose pastaraisiais metais įsivyrauja lietuvio širdžiai artimos žemės spalvos: natūralūs rudi, rusvi, pilkšvi ir žalsvi tonai.

LONAS - komforto meistrai

Natūralios spalvos miegamajame>

Turbūt visi sutiksime, jog miegamasis – tai vieta, kurioje siekiame atsipalaiduoti, atgauti jėgas ir atrasti vidinę ramybę. Būtent todėl šios natūralumu ir harmonija spinduliuojančios spalvos yra idealus pasirinkimas mūsų poilsio kambarių dekorui.

Įpročiai. Sugrįžta prosenelių vertybės

Daiktai, galintys keliauti iš kartos į kartą. Kaip manote, kokie jie? Turbūt tarp pirmųjų minčių, šovusių kiekvienam iš mūsų, būtų papuošalai, knygos ar kitos vertingos šeimos relikvijos. Grįžus šimtą metų atgal nustebtume sužinoję, jog mūsų proseneliai iš kartos į kartą perduodavo ir labai brangintą bei kruopščiai prižiūrėtą patalynę.

LONAS - komforto meistrai

Legenda VAKARAS>

Šiandien savo dėmesį nukreipdami į kokybiškų, natūralių ir ilgaamžių pirkinių paieškas, palengva prie senolių įpročių grįžtame ir mes. Nors ši ilgaamžiškumo mintis dar gali stebinti daugelį, moderni natūrali, aukštos kokybės ir tinkamai prižiūrima tekstilė gali tarnauti toli gražu ne vieną dešimtmetį. Tad šiandien, rinkdamiesi kokybę ir natūralumą, kuriame ir laikui atsparų savo namų paveldą.

LONAS – gamintojas, puoselėjantis lietuviškas vertybes

Tradicijos ir inovacijos atrodo tarsi viena kitai prieštaraujančios sąvokos, tačiau čiužinių, lovų bei miegamojo aksesuarų gamintojas LONAS teigia priešingai. Pasitelkdami moderniausias gamybos technologijas, LONO specialistai vadovaujasi mūsų protėvių namuose susiformavusiomis vertybėmis. Natūralios medžiagos, rankų darbo kruopštumas ir lietuvių liaudies tautodailės motyvai – visi šie elementai derinami kuriant tiek miegamojo baldus ir čiužinius, tiek ir patalynės komplektus.

www.lonas.lt