5 patarimai, padėsiantys pagerinti vaikų miegą
5 patarimai, padėsiantys pagerinti vaikų miegą
Nors saldžiai ir ramiai miegantis vaikas – visų tėvelių svajonė, realybėje daugelis susiduria su diena iš dienos kankinančia bemiegių naktų problema. Prasto vaikučių miego priežasčių gali būti daug, tačiau svarbu prisiminti, kad kiekvienai iš jų yra ir sprendimas. LONO miego ekspertai ir GERO MIEGO KLUBO ambasadoriai dalijasi 5 paprastais patarimais, padėsiančiais pagerinti vaikų miegą.
1. Šiltas pienas su medumi – mažyliui atsipalaiduoti.
Šilto pieno ir medaus derinys atpalaiduoja kūną, padeda vaikučiui nusiraminti ir lengviau užmigti. Taip pat pieno sudėtyje yra aminorūgšties triptofano bei kalcio. Triptofanas palaiko reikiamą miego hormono melatonino kiekį, o kalcis padeda smegenims triptofaną geriau pasisavinti.
Į pieną įdėjus dar ir šaukštelį medaus, gėrimas ne tik taps saldesnis, tačiau tokiu būdu pagreitės aminorūgšties kelionė iki reikiamų mažylio nervinės sistemos taškų.
2. Ferberio metodas – savarankiškam vaiko miegui skatinti.
Miego tyrėjo Richard’o Ferber‘io garbei pavadintas, jo paties sukurtas metodas – paremtas miego rutinos svarba. Mokslininko teigimu, problema, su kuria susiduria dauguma tėvų yra tai, kad vakaras mažyliui gali kelti baimę. Vaiką gąsdina tamsa, atsiskyrimas nuo tėvų, miegas vienam savo lovelėje. Dėl šios priežasties svarbu sukurti smagią miego rutiną ir nakties poilsiui kasdien ruoštis linksmai. Jei kas vakarą atsigulus į lovytę padainuosite lopšinę ar paskaitysite pasaką, miegas mažyliui asocijuosis tik su teigiamais jausmais.
Kitas svarbus miego eksperto patarimas – vaikas savo lovelėje turi užmigti savarankiškai. Mokslininkas pataria, jog pasiruošus miegui, vaiką reikėtų paguldyti į lovytę ir palikti jį užmigti vieną. Jei mažylis verkia, ateikite į kambarį, paglostykite galvytę, pilvuką, parodykite, jog tėvai šalia, tačiau neimkite vaiko ant rankų. Tyrėjas pastebi, jog pirmosios dienos būna sunkesnės, tačiau teigiami miego rutinos pokyčiai išryškės jau po savaitės.
Tiesa, šis metodas gali būti taikomas tik vaikams nuo 6 mėnesių. Naujagimiams užmigti būtina tėvų pagalba.
3. Migdukas – saugiam miegui.
Vaikų miego specialistai teigia, jog naujagimių lovytė turėtų stovėti tėvų kambaryje, tačiau jau nuo vienerių metų rekomenduojama mažylį perkelti į atskirą kambarį. Įprasta, jog šiuo pokyčių laikotarpiu vaikams užmigti dažnai padeda saugumo jausmą sukuriantis mylimas žaisliukas.
Naujausias išradimas – specialiai lengvesniam vaikų miegui sukurtas žaislas, vadinamas migduku. Tokio tipo žaislai gali skleisti pačius įvairiausius garsus, padedančius vaikams greitai užmigti. Pavyzdžiui, mamos įsčiose girdimus garsus, lopšines, gamtos melodijas, simfoninę muziką, baltąjį triukšmą ir kitą.
Daugelyje šio tipo žaislų integruotas ir sensorinis jutiklis. Vaikui prabudus ir pradėjus verkti, žaislas automatiškai įsijungia ir nuramina mažylį.
4. Vandens terapija – nusiraminimui.
Vanduo ramina ne tik suaugusiuosius, bet ir mažylius. Jo pagalba vaikučiai gali lengviau atsipalaiduoti bei pasiruošti kokybiškam nakties miegui. Tyrimai rodo, jog vandens terapija taip pat padeda sumažinti pilvo dieglių keliamus nemalonius pojūčius.
Naujagimį rekomenduojama maudyti neilgai, apie 5–7 minutes. Vaikui augant šį laiką galima prailginti. Maudynėms rinkitės specialias vaikiškas voneles – jose mažylis jausis saugesnis, o tėveliams vaiką maudyti bus patogiau.
5. Vystyklas padeda užmigti ramiai
Galite nustebti, bet prieš šimtmečius naudotas vaikų vystymo būdas – ir vėl populiarus. Vis dėlto, šiuolaikiniai vystyklai skiriasi nuo tų, kuriuos naudojo mūsų proseneliai. Jie sukurti pagal specialų dizainą, kurio pagalba vaiko rankytės švelniai priglaudžiamos prie kūnelio, o kojos paliekamos laisvos. Tokiu būdu mažylis gali miegoti natūralioje varliuko pozoje.
Vystyklas vaikui suteikia jaukumo ir leidžia greičiau panirti į kokybišką miegelį. Taip pat jis apsaugo nuo naujagimiams būdingų, juos dažnai išbudinančių refleksų.
Pagerinti vaikų miegą – kiekvieno tėvelio užduotis
Kokybiškas ir ramus vaiko miegas svarbus ne tik normaliai jo raidai, bet ir gerai tėvelių nuotaikai bei savijautai išsaugoti. Susidūrę su ilgų, bemiegių naktų problema – skaitykite, domėkitės ir bandykite vis naujus, vaikučių miegą pagerinti galinčius metodus. Vienas jų tikrai padės!
Daugiau skaitykite LONO Facebook grupėje: GERO MIEGO KLUBAS