Įdomiausi miego įpročiai iš skirtingų pasaulio kampelių

LONAS - Gero miego klubas

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad visur miegama taip pat, visgi, skirtingoje pasaulio šalyse gyvuoja skirtingi miego įpročiai bei ritualai. Kai kurių iš jų atsiradimą lemia gyvenimo būdo įpročiai ir kultūra, o kiti atsirado kaip kūrybiški miego problemų sprendimo būdai. Kviečiame susipažinti, o patikusius – pritaikyti sau.

1) Ispanai – vėliausiai miegoti einanti tauta.

Pokaičio miego tradicija, vadinama siesta, Ispanijoje atsirado dar romėnų laikais. Ši tradicija ir šiandien vis dar populiari didžiojoje dalyje Ispanijos regionų. Siestos metu, dažniausiai nuo antros iki penktos valandos popiet, visos įstaigos būna uždaromos ir įsivyrauja ramybės laikas. Nors dėl šios tradicijos ispanai neretai vadinami tinginiais, tačiau žurnalo SCIENCE atliktas tyrimas rodo, kad kartu ispanai yra ir vėliausiai miegoti einantys žmonės Europoje.

2) Suomijoje naujagimiai miega dėžėse.

Ar žinojote, kad Suomijoje naujagimiai miega kartoninėse dėžėse? Nustebinome? Visgi, tai nėra taip baisu, kaip galėjo nuskambėti. Suomijoje kiekviena būsima mamytė gauna kraitelį savo naujagimiui, kurį sudaro kieto kartono dėžė su čiužiniu, pirmaisiais mėnesiais atstojanti mažylio lovelę. Taip pat, drabužėliai bei kitos naujagimiui reikalingos smulkmenos. Inicijuojant šią akciją norėta sumažinti kūdikių mirtingumą ir paskatinti būsimas mamas apsilankyti pas gydytoją. Ši iniciatyva tai padėjo padaryti ir šalyje buvo stipriai sumažintas naujagimių mirtingumas. Šiandien tradicija skaičiuoja jau daugiau nei 30 metų.

3) Gvatemaliečiai miega su lėlėmis.

Klausiate, kaip atsikratyti įkyrių minčių prieš miegą ir kokybiškai išsimiegoti? Imkite pavyzdį iš gvatemaliečių. Dar Majų civilizacijos laikais šios tautos atstovai savo vaikams gamindavo rankų darbo lėles, kurias vadino – nerimaujančiomis lėlėmis. Vaikai šioms lėlėms prieš miegą pasakoja su kokiais rūpesčiais ir sunkumais jie susiduria. Nors šis paprotys gali pasirodyti keliantis šypseną, tačiau psichologai teigia, kad garsus problemų išsakymas padeda išnarplioti susiraizgiusias mintis ir atsipalaiduoti.

4) Malda prieš miegą Meksikoje.

Meksikoje vis dar gaji tradicija melstis prieš miegą. Nacionalinis miego fondas 2013 metais atliko tyrimą, kurio metu nustatė, jog net 62% meksikiečių meldėsi arba meditavo prieš eidami miegoti. Jei susiduriate su miego sunkumais, ši praktika gali padėti ir jums. Malda arba meditacija padeda atsipalaiduoti, nuvyti blogas mintis šalin ir panirti į saldų miegą.

5) Kinų miegamajame neišvysite veidrodžio.

Turbūt esate girdėję, jog kinai, siekdami namuose sukurti harmoniją, juos apstato pagal Feng Shui taisykles. Ne išimtis yra ir miegamasis kambarys. Norint užtikrinti kokybišką miegą rekomenduojama kambariui rinktis ramias ir švelnias spalvas, kambario neapkrauti daiktais bei pasirinkti neryškų, raminantį apšvietimą. Šios filosofijos šalininkai taip pat teigia, jog miegamajame kambaryje neturėtų būti veidrodžių. Anot jų, šis objektas skatina neramų miegą ir košmarus.

6) Japonai miega ne tik namuose.

Japonijoje ilgos darbo valandos yra gana dažnas reiškinys. Dėl šios priežasties, japonus neretai kamuoja miego stygius. Stengdamiesi kompensuoti miego trūkumą, japonai miega viešajame transporte, darbe, prekybos centruose, kavinėse ar net parke ant suoliukų. Šis reiškinys toks paplitęs, jog turi net atskirą pavadinimą – inemuri, o tai reiškia – miegas esamu momentu.

7) Indijoje šalia lovos visuomet rasite vandens.

Indai savo kultūroje turi ne vieną miego tradiciją. Jie tiki, jog naktį, ieškodama vandens, kūną palieka siela. Kadangi niekas nenori, kad siela nuklystų per daug toli, eidami miegoti indai šalia lovos visada pasistato stiklinę vandens. Taip pat, Pietų Indijoje miegoti eidamos moterys visuomet susiriša plaukus. Tikima, jog miegant palaidais plaukais gali apsėsti piktosios dvasios.

8) Pietų pogulis Vietname.

Vietnamiečiai neįsivaizduoja savo dienos be pietų pogulio. Biuruose dirbantys asmenys, pavalgę pietus, 20 minučių išjungia šviesas, išsitraukia kelionines pagalvėles ir ramiai nusnaudžia. Ši praktika taikoma ir mokyklose. Čia mokiniai sustumia stalus į vieną vietą, juos padengia kilimėliais ir taip sukuria vietą pietų miegui.

9) Pietų Korėjoje – jokių kondicionierių naktimis.

Daugelis iš jūsų tikrai pritarsite, jog karštomis vasaros naktimis, nepamainomas pagalbininkas yra kondicionierius. Visgi, Pietų Korėjos gyventojai šiam teiginiui tikrai nepritars. Jie mano, jog naktį įjungtas kondicionierius gali sukelti mirtį, todėl net prasidėjus vasaros karščiams jie atsisako miegoti su įjungtu įrenginiu. Įdomu, jog šioje šalyje net gaminio instrukcijoje būna nurodyta, kad kondicionierius gali sukelti mirtį.

Daugiau įdomybių bei miego patarimų skaitykite Facebook grupėje: GERO MIEGO KLUBAS