Čiužiniai ir jų tipai. Kokias problemas sprendžia kiekvienas iš jų?

Šiandien turime galimybę rinktis iš itin plataus, skirtingas problemas spręsti galinčių čiužinių asortimento. Tiesa, platus pasirinkimo spektras neretai tampa rimtu iššūkiu – kaip pasirinkti vieną geriausią ir asmeniškai sau tinkamiausią produktą?

Siekiant supaprastinti pasirinkimo procesą jums, LONAS miego ekspertai pristato pagrindinius modernių čiužinių tipus ir dalijasi patarimais, kaip išsirinkti tą vienintelį.

lonas.lt

Čiužiniai ir jų tipai. Kokias problemas sprendžia kiekvienas iš jų? - lonas.lt

lonas.lt

Čiužiniai ir jų tipai

Pradėję čiužinio paiešką pastebėsite, kad šiandieninėje rinkoje vyrauja keturios pagrindinės čiužinių rūšys. Tai – spyruokliniai, viskoelastiniai, putų poliuretano ir latekso gaminiai. Kiekvienas iš jų gali pasigirti skirtingomis naudomis, kurias geriausiai išnaudosite atsižvelgę į savo miego įpročius bei fizinę būklę.

lonas.lt

Spyruokliniai čiužiniai – mėgstantiems miegoti vėsiau.

 • Gerai sugeria judesius.
 • Itin pralaidūs orui, todėl tinka gausiau prakaituojantiems.
 • Užtikrina gerą stuburo atramą.

Tai viena seniausių, tačiau vis dar bene populiariausia čiužinių rūšis. Priklausomai nuo konstrukcijos, spyruokliniai čiužiniai skiriami į dvi grupes – „Bonell“ ir „Pocket“. „Bonell“ yra klasikinio tipo spyruokliniai čiužiniai, kuriuose spyruoklės viena su kita sujungtos spiralėmis. Tuo tarpu „Pocket“, dar kitaip žinomi kaip kišeninių spyruoklių čiužiniai, sukurti pagal pažangią technologiją, kiekvieną spyruoklę leidžiančią įvilkti į specialų maišelį. Jo paskirtis – užtikrinti, kad spyruoklės tarpusavyje nesiliestų ir taip sugertų žmogaus kūno judesius. Būtent dėl šios savybės „Pocket“ šiandien sulaukia vis daugiau vartotojų dėmesio.

Čiužiniai ir jų tipai. Kokias problemas sprendžia kiekvienas iš jų? - lonas.lt

lonas.lt

Kada rinktis spyruoklinį čiužinį?

Pagrindinis spyruoklinių čiužinių privalumas – aukštas oro pralaidumas. Dėl šios priežasties tokio tipo čiužiniai rekomenduojami nuo didelio prakaitavimo kenčiantiems žmonėms. Modernius „Pocket“ tipo čiužinius gali rinktis ir nugaros skausmų kankinami žmonės. Šie čiužiniai puikiai prisitaiko prie kūno formų ir užtikrina taisyklingą stuburo atramą.

lonas.lt

Viskoelastiniai čiužiniai – kenčiantiems stuburo ir sąnarių skausmus.

 • Pristaiko prie kūno formų.
 • Sprendžia stuburo ir sąnarių problemas.
 • Hipoalergeniški.
 • Netinka daug prakaituojantiems.

Prie kūno formų prisitaikantys viskoelastiniai čiužiniai dažniausiai būna sudaryti iš dviejų dalių. Čiužinio pagrindas paprastai gaminamas iš poliuretano putų, o viršutinė dalis – iš NASA kosminės technologijos pagrindu sukurtų viskoelastino putų, dar kitaip žinomų kaip atminties (memory) medžiaga. Tiesa, dėl dviejų dalių konstrukcijos viskoelastiniai čiužiniai gali būti naudojami tik iš vienos pusės.

Čiužiniai ir jų tipai. Kokias problemas sprendžia kiekvienas iš jų? - lonas.lt

lonas.lt

Kada rinktis viskoelastinį čiužinį?

Viskoelastiniai čiužiniai pasižymi dideliu elastingumu, gerai prisitaiko prie kūno anatomijos, užtikrina taisyklingą stuburo padėtį ir leidžia raumenims tinkamai atsipalaiduoti. Šių čiužinių kietumas kinta priklausomai nuo šilumos – liesdamasis su žmogaus kūnu jis minkštėja ir prisitaiko prie formų. Dėl šių priežasčių jie yra puikus pasirinkimas su stuburo problemomis ar sąnarių skausmais susiduriantiems žmonėms. Viskoelastinius čiužinius gali rinktis ir alergiški žmonės – ši medžiaga neleidžia kauptis dulkių erkutėms.

Visgi, jei nakties metu gausiai prakaituojate, šis čiužinys - ne jums. Viskoelastiniai čiužiniai yra šilti, tad mėgstantiems miegoti vėsiau geriau rinktis kitos rūšies čiužinius.

lonas.lt

Putų poliuretano čiužiniai – besiskundžiantiems prasta kraujotaka ir kūno dalių tirpimu.

 • Aktyvina kraujotaką, tinka kovojantiems su galūnių tirpimu.
 • Gera atrama stuburui ir raumenims.
 • Tinka kenčiantiems sąnarių skausmus.
 • Hipoalergeniški.

Putų poliuretanas, dar vadinamas porolonu, yra kokybiška, lanksti ir orui laidi medžiaga. Šios medžiagos čiužiniai gaminami pagal pažangią branduolinio formavimo technologiją, kuri suskirsto čiužinį į anatomines zonas. Renkantis putų poliuretano čiužinį būtina atkreipti dėmesį į jo tankį – didesnis tankis reiškia aukštesnę kokybę.

Čiužiniai ir jų tipai. Kokias problemas sprendžia kiekvienas iš jų? - lonas.lt

lonas.lt

Kada rinktis putų poliuretano čiužinį?

Jei nubudus kankina kūno dalių tirpimas, būtent putų poliuretano čiužiniai yra puikus pasirinkimas jums. Dėka aukšto elastingumo lygio ir prisitaikymo prie žmogaus kūno formų, šio tipo čiužiniai padeda suaktyvinti kraujotaką ir sumažinti kūno spaudimą. Tuo tarpu dėka geros atramos stuburui ir raumenims, čiužinys tiks nugaros bei sąnarių skausmų kamuojamiems asmenims.

Putų poliuretano čiužiniai taip pat vertinami dėl antialerginių savybių, tad toks pasirinkimas tiks ir kenčiantiems nuo alergijos dulkių erkutėms.

lonas.lt

Latekso čiužiniai – kovojantiems su nuolatinėmis alergijomis.

 • Tinka gausiai prakaituojantiems.
 • Tinka turintiems ortopedinių problemų ar viršsvorio.
 • Hipolergeniški.
 • Gali turėti specifinį kvapą.

Tai ilgaamžiai, iš kaučiukmedžio syvų gaminami produktai. Šie čiužiniai gali būti gaminami tiek iš sintetinio, tiek iš natūralaus latekso, tačiau, siekiant išgauti geriausią rezultatą, dažniausiai šios latekso rūšys maišomos tarpusavyje.

Čiužiniai ir jų tipai. Kokias problemas sprendžia kiekvienas iš jų? - lonas.lt

lonas.lt

Kada rinktis latekso čiužinį?

Latekso čiužiniai palaiko natūralią ir anatomiškai taisyklingą stuburo padėtį, tad tai yra optimalus variantas ortopedinių problemų bei viršsvorio turintiems asmenims. Taip pat, dėl natūralaus atsparumo pelėsiui bei dulkių erkutėms, lateksas itin vertinamas alergijomis sergančių žmonių. Negana to, ši medžiaga pasižymi aukštu oro laidumu, todėl tokį čiužinį gali rinktis itin daug nakties metu prakaituojantys asmenys.

Visgi, jei esate itin jautrus kvapams, šis čiužinys jums gali ir netikti. Latekso čiužiniai pasižymi specifiniu kvapu, kuris jautresnės uoslės žmones gali erzinti.

lonas.lt

Prieš pirkdami – išbandykite

LONAS miego ekspertai primena: čiužinys – bene daugiausiai jūsų dėmesio ir atidumo pareikalauti turintis pirkinys. Juk tai kasdieninis sveikatos ir geros savijautos garantas! Prieš pirkdami čiužinį nesibaiminkite ir nesikuklinkite jo tinkamai išbandyti. Pasėdėti ant čiužinio krašto ar keliais rankos paspaudimais įvertinti jo kietumą – nepakaks. Skirkite bent keliolika minučių ant jo pagulėti įvairiomis miego pozicijomis. Esant galimybei, laiko išbandymui rekomenduojame skirti ir daugiau.

Na, o jei čiužinį perkate internetu, nepamirškite, jog LONAS išskirtinai Trispalvės kolekcijos čiužiniams suteikia net 30 naktų išbandymo laikotarpį. Naująjį pirkinį ramiai išbandykite namuose, o pajautę abejonių dėl jo tinkamumo – kreipkitės į mūsų konsultantus: pakeisime į kitą Trispalvės kolekcijos čiužinį.

lonas.lt

Aplankykite artimiausią saLONĄ ir bandymo būdu atraskite būtent jums tinkamiausią miego pagrindą.