Kaip išsirinkti čiužinį?

Patogus čiužinys gerina kraujotaką, atpalaiduoja raumenis, užtikrina kokybišką ir visavertį poilsį

Ramiai miegodami naktimis esame darbingesni dienos metu. Kokybiškas poilsis siejamas ir su didesne energija, stipresniu imunitetu ir gera nuotaika. Tinkamo čiužinio pasirinkimas – daug laiko ir žinių reikalaujantis darbas. Neapsigaukite – čiužinys, tinkantis jūsų draugams ar sutuoktiniui, gali visiškai netikti jums. Šiuo atveju svarbu įvertinti čiužinio gamybines medžiagas, kietumą ir papildomas savybes, pvz., ar nesiveisia dulkių erkutės. Jums tinkantis čiužinys turi prisitaikyti prie individualių kūno formų ir svorio, užtikrinti taisyklingą stuburo padėtį ir tinkamo kietumo pagrindą.

Čiužinių rūšys

Latekso čiužiniai

Čiužinių gamybai naudojamas ilgaamžis, aukštos kokybės elastingas lateksas, kurio sudėtyje yra natūralaus kaučiuko. Ekologiško latekso čiužinių pagrindas sudarytas iš standaus kišeninių mikrospyruoklių bloko, kuris reaguoja į spaudimą, prisitaiko prie kūno formų ir suteikia tvirtą atramą. Šiuolaikiniai latekso čiužiniai – tai naujausių technologijų balansas, maksimalus komfortas, aukšti oro pralaidumo ir elastingumo rodikliai.

Privalumai:

 • Elastingi, todėl prisitaiko prie kūno formų ir užtikrina taisyklingą stuburo padėtį;
 • Laidūs orui;
 • Nesiveisia dulkių erkutės ir kiti mikroorganizmai;
 • Neperduoda judesių. Lankstūs (lengvai transportuojami);

Trūkumai:

 • Turi sunkiai pašalinamą specifinį kvapą;
 • Netinkami naudojimui drėgnose patalpose;
 • Kai kurie žmonės yra alergiški lateksui;
 • Paprastai būna labai sunkūs.

Spyruokliniai čiužiniai

Čiužinių pagrindas sudarytas iš standaus kišeninių spyruoklių bloko, prisitaikančio prie individualaus kūno spaudimo, suteikiančio tvirtą atramą ir neperduodančio judesių. Spyruokliniai čiužiniai prisitaiko prie individualaus žmogaus svorio – taip užtikrinamas komfortas, patogus ir ramus poilsis. LONO čiužiniuose naudojamos aukštos kokybės, saugios, TÜV standartu sertifikuotos spyruoklės.

Privalumai:

 • Spyruokliniai čiužiniai yra itin pralaidūs orui – nekaupia šilumos ir nepelija;
 • Kišeninių spyruoklių čiužiniai tolygiai pasiskirsto svorį;
 • Didelis elastingumas;
 • Patraukli kaina;
 • Ilgametė kokybės garantija.

Trūkumai:

 • Laikui bėgant spyruoklės gali susispausti, todėl čiužinys taps kietas ir nelygus;
 • Spyruoklinių čiužinių negalima lenkti daugiau nei 45 laipsnių kampu, todėl netinka atlošiamoms lovų grotelėms;
 • Laikui bėgant spyruoklių maišeliai gali suplyšti, todėl čiužinys ims girgždėti. 

Viskoelastiniai čiužiniai

Viskoelastinių čiužinių pagrindas sudarytas iš orui pralaidžios, ilgaamžės ir elastingos medžiagos. Specialaus tankio čiužinys prisitaiko prie skirtingo svorio žmonių poreikių. Viršutinis sluoksnis sukurtas NASA kosminės technologijos pagrindu – jis reaguoja į šilumą, prisitaiko prie kūno, atpalaiduoja raumenis. Viskoelastiniai putų poliuretano čiužiniai padeda išlaikyti taisyklingą stuburo padėtį ir leidžia mėgautis ramiu poilsiu. Dėl unikalių konstrukcinių sprendimų šie čiužiniai rekomenduojami žmonėms, kenčiantiems nugaros skausmus ar turintiems stuburo problemų. Daugelis LONO gaminių turi bangelėmis profiliuotą pagrindą, kuris gerina oro laidumą ir suteikia daugiau komforto.

Privalumai:

 • Reaguoja į kūno šilumą ir atitinkamai įdumba;
 • Rekomenduojami žmonėms, jaučiantiems sąnarių skausmus;
 • Mažina kūno dalių tirpimą;
 • Nesiveisia dulkių erkutės;
 • Antialergiški.

Trūkumai:

 • Netinka žmonėms, linkusiems prakaituoti miego metu;
 • Uždelstas pradinės formos atgavimas;
 • Netinka vėsiai aplinkai (čiužinys pradeda kietėti);
 • Prastas drėgmės garinimas;
 • Įsigijus naują čiužinį, kurį laiką juntamas specifinis kvapas.

Čiužinio kietumas

Miegodami turite jausti maksimalų komfortą, t. y. čiužinys turi prisitaikyti prie Jūsų kūno formų, jis negali būti nei pernelyg kietas, nei itin minkštas. Netinkamai parinktas čiužinys lems nugaros, sprando ir juosmens skausmus, dienos metu jausite nuolatinį nuovargį ir energijos stygių. LONAS siūlo minkštus, vidutinio kietumo, kietus ir reguliuojamo pagrindo čiužinius, kurių kietumas koreguojamas, priklausomai nuo miegančiojo svorio. Išskiriamos 3 pagrindinės čiužinių kietumo grupės:

 • Minkšti čiužiniai - (žmonėms, sveriantiems 90 kg ir mažiau). Tai minkšti, 7 anatominių zonų čiužiniai, užtikrinantys tinkamą pečių ir dubens zonų įdubimą;
 • Vidutinio kietumo čiužiniai - (žmonėms, sveriantiems 90–110 kg). Tai tvirtesnio pagrindo čiužiniai, prisitaikantys prie individualių formų ir išlaikantys taisyklingą kūno padėtį;
 • Kieti čiužiniai - (žmonėms, sveriantiems 110 kg ir daugiau). Tai kietesnės struktūros čiužiniai, neleidžiantys kūnui įdubti. 

Primename, kad konkrečiu atveju čiužinio pasirinkimas priklauso ir nuo žmogaus gyvenimo būdo, jo amžiaus, sveikatos būklės ir miego įpročių, pvz., jei miegama ant nugaros, čiužinys turi išlaikyti tiesią stuburo liniją, jei ant šono – čiužinys privalo užtikrinti tinkamą pečių ir dubens zonų įdubimą.

Lonas kieti, minkšti, vidutinio kietumo čiužiniai internetu

Kitos čiužinio savybės

JEI ESATE ALERGIŠKI, rinkitės antialerginio pagrindo čiužinius. Vienas dažniausių sprendimų – čiužiniai su specialiu užvalkalu, stabdančiu erkučių, grybelių ir kitų mikroorganizmų dauginimosi procesus. Jei esate alergiški dulkių erkutėms, nesirinkite spyruoklinių čiužinių – jie nesuteiks maksimalios apsaugos. Šiuo atveju rekomenduojame pagalvoti apie viskoelastinio pagrindo čiužinius, atitinkančius jautriai miegančių ir į alergiją linkusių žmonių poreikius.

JEI KAMUOJA PRAKAITAVIMAS, rinkitės vėsesnio pagrindo čiužinius, gerinančius miego kokybę. Vėsiausiųjų kategorijai priskiriami spyruokliniai ir putų poliuretano čiužiniai, užtikrinantys efektyvią oro cirkuliaciją, greitą prakaito garinimą ir patikimą apsaugą nuo drėgmės kaupimosi.

JEIGU JAUČIATE ŠALTĮ, rinkitės šiltesnio pagrindo čiužinius. Šiuo atveju tiks lateksiniai arba viskoelastiniai čiužiniai, reaguojantys į žmogaus skleidžiamą šilumą ir apgaubiantys kūną. Minėtosios kategorijos gaminiai prisitaiko prie miegančiojo poreikių ir užtikrina maksimalų komfortą.

JEIGU MIEGAMAJAME JAUČIAMA DRĖGMĖ, jums tiks spyruokliniai ir putų poliuretano čiužiniai, pasižymintys geromis drėgmės išgarinimo savybėmis. Viskoelastiniai ir latekso gaminiai kaups drėgmę, todėl laikui bėgant pradės pelyti. Be to, viskoelastiniai čiužiniai jautrūs vėsai, todėl temperatūrai nukritus žemiau 15 laipsnių, ims kietėti ir praras elastingumą.

Lonas Čiužiniai internetu pigiau

Kodėl LONAS?

Rankų darbas

Didžioji LONO čiužinių gamybos proceso dalis – kruopštus rankų darbas. Kiekvienas čiužinys gaminamas pagal konkretaus kliento poreikius ir pageidavimus. Gamybos procesas yra labai personalizuotas, todėl vienu metu gaminamas tik vienas čiužinys.

Skirta būtent Jums

Visa LONO produkcija yra specialiai pritaikoma prie mūsų šalies žmonių poreikių ir kuriama pasitelkiant Lietuvos gydytojus bei žinomus dizainerius.

Orui pralaidžios medžiagos

Gamyboje naudojamos medžiagos yra ypač pralaidžios orui, visiškai nekenksmingos ir tinka net kūdikiams (sertifikuotos Oeco-tex®).

Lono-Tec® medžiaga

LONO čiužinių pagrindą sudaro unikali putų poliuretano medžiaga Lono-Tec®. Ši medžiaga yra ilgaamžė ir ypač pralaidi orui. Tai išskirtinis LONO produktas, kuriame susikaupė dviejų dešimtmečių čiužinių gamybos patirtis ir technologijos.

Memospace® medžiaga

Svarbus komfortą didinantis LONO čiužinių elementas – unikali viskoelastinė medžiaga Memospace®. Ši medžiaga yra pralaidi orui, puikiai prisitaiko prie kūno, atpalaiduoja raumenis ir sukurta NASA kosminės technologijos pagrindu.

Įdėklas L-Slip®

Specialus apsauginis įdėklas L-Slip®, naudojamas daugelyje LONO čiužinių. Prailgina jų tarnavimo laiką, sumažina dėvėjimąsi, apsaugo namų aplinką nuo poliuretano ar latekso dulkių.

Patogus čiužinys gerina kraujotaką, atpalaiduoja raumenis, užtikrina kokybišką ir visavertį poilsį.