Pledų priežiūra: kaip pasirūpinti vilnos ir medvilnės gaminiais?

Kaip malonu žvarbią žiemos dieną įsisukti į minkštą pledą, gerti karštą arbatą ir žiūrėti mėgstamus filmus... Arba vėsų vasaros vakarą, smagiai besišnekučiuojant kieme, balkone ar terasoje, pečius apsigobti šilumą ir jaukumą kuriančiu audiniu... Pledus naudojame daug kur ir dažnai, todėl itin svarbu žinoti, kaip tinkamai juos prižiūrėti.

Pledų priežiūros ypatybes lemia audinys, iš kurio jis pagamintas. Natūralūs pledai paprastai gaminami iš vilnos arba medvilnės. Dėl šios priežasties LONAS komanda šiandien pasirengusi jus supažindinti su šių gaminių savybėmis ir jų priežiūros ypatybėmis.

Vilnonių pledų priežiūra

Jau nuo senų senovės žmonės vertino vilną ir jos gaminius. Natūralus, gamtos sukurtas produktas pasižymi išskirtinėmis savybėmis – vilna yra minkšta, ilgaamžė, draugiška aplinkai, geba palaikyti optimalią kūno temperatūrą bei turi natūralią apsaugą nuo purvo, lanoliną, kurio dėka prie medžiagos neprilimpa nešvarumai.

Vilnonių pledų priežiūros ypatybės priklauso nuo to, iš kokios rūšies vilnos jie pagaminti. Tiesa, dažniausiai vilnoniai pledai gaminami iš merino vilnos. Tai iš merinosų avių išgaunama vilna, kuri ne tik pasižymi visomis gerosiomis vilnos savybėmis, bet taip pat yra kur kas švelnesnė ir minkštesnė nei natūrali vilna, nesukelia erzinančio niežulio bei turi antibakterinių savybių.

Atėjus laikui valyti vilnos pledą, visų pirma patikrinkite audinio priežiūros etiketę. Paprastai joje rasite vieną iš šių valymo būdų: 

  • Skalbimas. Jei ant audinio etiketės matote vandens vonelę primenančią ikoną, vadinasi pledą galima skalbti skalbimo mašina. Skalbdami mašina, pasirinkite specialią vilnos programą ir nustatykite 30°C temperatūrą. Jei matote ikonėlę su į vonelę įmerkta ranka – skalbti galima tik rankomis. Skalbimui siūlome rinktis skystą skalbiklį su lanolinu, kurio dėka atstatoma vilnos plauko riebalų pusiausvyra. Taip pat raginame vengti skalbimo miltelių, kadangi jų granulės gali visiškai neištirpti ir užstrigti audinyje, taip jį suveldamos.
  • Sausas valymas. Jei gaminio priežiūros etiketėje išvydote raidę „P“, reiškia, jog pledui tinkamas tik sausas valymas. Po sauso valymo iš audinio ne tik bus pašalintos dėmės, tačiau vilnoniams gaminiams bus grąžintas purumas ir minkštumas.

Tiesa, verta žinoti, jog vilnonių gaminių itin dažnai skalbti nerekomenduojama. Dažniau juos reikėtų vėdinti gryname ore, vengiant tiesioginių saulės spindulių.

Medvilnės pledų priežiūra

Medvilnė – vienas populiariausių natūralaus pluošto audinių, kuris naudojamas patiems įvairiausiems tekstilės gaminiams. Ne išimtis ir pledai. Tokį šios medžiagos populiarumą lėmė puikios jos savybės. Medvilnės audinys yra minkštas ir švelnus, gerai sugeria drėgmę, leidžia kūnui kvėpuoti, yra ilgaamžis bei nealergizuoja.

Be viso to, medvilninė patraukliu audiniu tapo ir dėl paprastos priežiūros. Iš medvilnės pagaminti pledai nereikalauja išskirtinio rūpesčio, juos skalbti galima neaukštoje, 30 °C laipsnių temperatūroje tiek skalbimo mašinoje, tiek rankomis. Tiesa, medvilnės pledų paprastai negalima džiovinti džiovyklėje ir balinti. Juos geriausia džiovinti pakabintus ir menkai išgręžtus.

Namų jaukumui – LONAS pledai

Plačiame LONAS asortimente atrasite kokybiškus ir minkštus pledus, pagamintus iš aukštos kokybės merino vilnos arba medvilnės.

  • Merino vilnos pledai. Iš Mongolijos, švariausios vilnos auginimo šalies, atkeliavusi 100% PREMIUM klasės merino vilna leidžia išausti švelnius ir purius pledus. O Italijoje atliekamo taurinimo dėka pledai įgauna kašmyro efektą ir tampą dar malonesni lytėti.
  • 100% medvilnės pledai. Iš natūralaus medvilnės pluošto pagaminti LONAS pledai ne tik maloniai sušildo, bet ir tampa stilinga namų interjero detale, galinčia paruošti miegamojo lovą arba sofą.
  • Perdirbtos medvilnės pledai. Tvarūs ir aplinkai draugiški LONAS pledai yra pagaminti iš medvilnės, sertifikuotos GRS (angl. Global Recycle Standard – Pasaulinis perdirbimo standartas). Minkštas, švelnus bei senoviniais pynimo metodais austas audinys taps tiek stilinga namų interjero detale, tiek jaukiu palydovu vėsiais vakarais.

Plačiau: https://www.lonas.lt/lt/125-pledai/