Pagalvės ir jų asortimentas: kokią rinktis suaugusiam, o kokią – vaikui?
Pagalvės ir jų asortimentas: kokią rinktis suaugusiam, o kokią – vaikui?
Skaudanti nugara, nepranykstantis veido raudonis, ašarojančios akys, rytinis čiaudulys ar užsikimšę kvėpavimo takai. Atsakymas į visas šias blogos savijautos problemas gali būti vienas – netinkama pagalvė. Blogai pasirinktas jos dydis, medžiaga ar tipas gali lemti tiek kūno skaudulius bei tirpimą, tiek įvairias alergijas. Apie pagalvės svarbą bei jos atrankos kriterijus pasakoja LONAS vadovas Domas Jakutis.
„Pagalvės svarba mūsų miego kokybei bei sveikatai yra ne mažesnė nei čiužinio ar lovos. Pasirinkę mums netinkantį produktą, galime sulaukti labai nemalonių, o kartais ir ilgalaikių pasekmių – nugaros ir kaklo skausmų, jų deformacijos, pečių linijos ar rankų tirpimo. Taip pat įvairių mūsų odą, akis, kvėpavimo takus bei bendrąją savijautą veikiančių alergijų“, - teigia LONAS vadovas Domas Jakutis.
Reikiamą pagalvės kietumą lemia individualios savybės
Tarpusavyje skiriamės ne tik fiziniais duomenimis, bet ir miegojimo įpročiais bei pozicijomis. Dėl šios priežasties net ir vienuose namuose gyvenantys šeimos nariai gali skirtingai reaguoti į vienodas pagalves. Vienas ant jos išsimiegos idealiai, o kitas prabudęs jaus kaklo bei nugaros skausmus.
Anot D. Jakučio, pagalvės plotį, aukštį, kietumą rekomenduojama rinktis atsižvelgiant į miegojimo padėtį, kūno sudėjimą bei čiužinio kietumą.
„Jei didžiąją dalį laiko miegate ant nugaros, rekomenduojama rinktis žemą, vidutinio kietumo pagalvę. Tuo tarpu miegant ant šono tinkamiausia kieta bei gana aukšta, o ant pilvo – minkšta pagalvė. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į savo pečių liniją. Jei jūsų figūra išsiskiria plačiais pečiais, rekomenduojama rinktis aukštesnę, jei siaurais – žemesnę pagalvę“, - teigia LONAS vadovas D. Jakutis.
Miego industrijai atstovaujantis LONAS vadovas pažymi, kad pagalvės aukštis turėtų priklausyti ir nuo čiužinio kietumo. Miegant ant kietos lovos, pagalvė, D. Jakučio teigimu, turėtų būti aukšta.
Svarbu tiek medžiaga, tiek pagalvės tipas
Anot eksperto, kitas svarbus aspektas renkantis pagalvę – medžiaga, iš kurios ji pagaminta. Šiandien rinkoje galima išskirti natūralaus pluošto bei sintetines pagalves. Natūralaus pluošto pagalvės įprastai būna medvilninės, vilnonės, kimštos plunksnomis ar grikių lukštais. Sintetinės pagalvės dažniausiai gaminamos iš poliesterio, latekso, sintepono bei viskoelastinių medžiagų.
D. Jakutis pažymi, kad vis populiaresnės tampa ir ortopedinės pagalvės. Šios pagalvės padeda užtikrinti kokybišką poilsį bei apsaugo nuo kaklo ir stuburo deformacijų, atpalaiduoja kaklo raumenis, normalizuoja kraujotaką.
„Pirmoji naktis ant ortopedinės pagalvės gali kelti nedidelį diskomfortą, kadangi prie šio tipo produktų reikia priprasti. Vis dėlto pastebime, kad žmonės įpratę prie jų nebenori grįžti prie įprastų. Renkantis ortopedinę pagalvę svarbu atkreipti dėmesį ir į jos formą – rekomenduojama pirkti pagalvę su pečių ir kaklo linijas atitinkančiu linkiu“, - teigia D. Jakutis.
Pagalvė daro įtaka vaiko kūno raidai
Suaugęs žmogus vos po kelių naktų gali nuspręsti, ar pasirinkta pagalvė atitinka jo kūno poreikius bei miego įpročius. Tuo tarpu kiek sudėtingiau tinkamą miegojimo priemonę parinkti vaikams, ypač – mažyliams.
Anot LONAS vadovo D. Jakučio, naujagimiams pagalvė nėra reikalinga. Dar nesusiformavus stuburo linkiams, kūdikių galva su nugara sudaro lygią liniją, dėl šios priežasties vos gimusiems mažyliams pagalvė gali būti net žalinga. D. Jakutis teigia, kad jei naujagimis ant pagalvės bus guldomas nuo pirmųjų gyvenimo dienų, tai gali pakenkti natūraliam jo stuburo formavimuisi.
„Pirmąją pagalvėlę rekomenduojama įsigyti, kai vaikas pradeda vaikščioti. Jam būnant vertikalioje padėtyje stiprėja kaklas bei stuburas, formuojasi stuburo linkiai. Kitas ženklas, jog vaikui jau reikalinga pagalvė yra tuomet, kai jo pečiai tampa gerokai platesni už galvytę. Pirmoji pagalvėlė turėtų būti 2-3 cm aukščio, idealu – sintetinė. Natūralios kilmės, ypač pūkinės pagalvės, mažyliams gali sukelti alergiją“, - įspėja LONAS vadovas.
Pagalvės galiojimo terminas – keleri metai
D. Jakutis pabrėžia, kad tiek vaikų, tiek suaugusių pagalvės – nėra amžinos. LONO vadovas akcentuoja, kad, siekiant kokybiško miego ir geros savijautos, pagalvę reikėtų keisti bent kas 2 metus arba pastebėjus pirmuosius jos susidėvėjimo požymius.
Tiesa, anot eksperto, rinkoje siūloma produktų, kokybiškai tarnauti galinčių ilgiau. Gaminant LONAS pagalves naudojamas specialus „L-Slip™“ įdėklas, sumažinantis pagalvės dėvėjimąsi ir prailginantis jos tarnavimo laiką. Taip pat gamintojo kuriamos pagalvės išsiskiria ergonomišku dizainu, miego metu padedančiu išlaikyti teisingą galvos, kaklo ir nugaros padėtį. Prie kūno prisitaikančios ortopedinės pagalvės atpalaiduoja kaklo raumenis, apgaubia ir padeda jį išlaikyti teisingoje padėtyje viso nakties miego metu.
Visos LONAS pagalvės yra pralaidžios orui ir pasižymi geromis vėdinimosi savybės, o išsirinkus tinkamą aukštį ir formą – taps kokybiško ir sveikatą tausojančio miego garantu.
LONAS pagalvių asortimentą galima rasti ČIA.