Medinės ar audiniu aptrauktos lovos – kokią pasirinkti?

Medinės ar audiniu aptrauktos lovos – kokią pasirinkti?

Miegamajame ne tik miegame bei ilsimės, bet ir slepiamės nuo streso ir kasdienių rūpesčių. Tai - mūsų poilsio ir ramybės oazė, kurioje praleidžiame apie trečdalį viso savo gyvenimo. Dėl šios priežasties, kurdami arba atnaujindami namų interjerą, miegamojo erdvei turime skirti ypatingą dėmesį. Ypač pagrindiniam kambario akcentui – lovai.

Baldų paiešką jau pradėję skaitytojai sutiks, jog rinkoje populiariausios šiandien – medinės arba audiniu aptrauktos lovos. Palengvindami pasirinkimo procesą jums, LONAS komforto meistrai pateikia medinių ir audiniu aptrauktų lovų tarpusavio skirtumus, privalumus bei trūkumus.

GERO MIEGO KLUBAS - Medinės ar audiniu aptrauktos lovos – kokią pasirinkti - LONAS

Medinės lovos

Privalumai

  • Ilgaamžiškumas.
  • Lengvai valomos.

Trūkumai

  • Maža spalvinė įvairovė.
  • Kieta atkaltė, nepatogu atsiremti.
  • Masyvumas mažose erdvėse.

Mediniai baldai lietuvių namus puošia nuo seniausių laikų. Buvo manoma, kad medis namams suteikia jaukumo, elegancijos ir prabangos. Panaši samprata išliko iki šių dienų, o iš medžio pagamintos lovos tebėra puikiai pritaikomos tiek klasikiniame, tiek moderniame miegamojo interjere.

Į ką atkreipti dėmesį?

Lovos ilgaamžiškumas, priežiūra bei stilius priklauso nuo pasirinktos medienos rūšies. Nors miegamojo lovos gaminamos iš paties įvairiausio medžio, populiariausi yra pušies, eglės, ąžuolo bei uosio miegamojo baldai.

Eglės ir pušies baldai išsiskiria mažesne kaina, kadangi šios rūšies mediena gana minkšta bei lengvai susibraižanti. Tačiau, kartu, iš eglės arba pušies pagamintos lovos pasižymi atsparumu purvui, drėgmei bei temperatūrų pokyčiams. Taip pat šių spygliuočių mediena išsiskiria šviesiu, auksiniu atspalviu, kambariui suteikiančiu jaukumo ir natūralumo.

Tuo tarpu viena prabangiausių medienos rūšių baldams yra ąžuolas. Šis medis girių karaliumi laikomas nebe priežasties – tai itin tvirta ir įbrėžimams atspari medžiaga, kuri interjere padeda sukurti išskirtinumo įspūdį. Tiesa, dizaino specialistų teigimu, iš šios medienos pagamintos lovos tinka tik erdvioms miegamųjų patalpoms. Mažose erdvėse ąžuolo baldai gali atrodyti pernelyg sunkiai ir masyviai.

Galiausiai, medinių baldų gamintojai taip pat teigiamai vertina ir uosį. Tai blyškios spalvos mediena, kuri mažai reaguoja į drėgmės kaitą ar temperatūros svyravimus, yra tvirta ir ilgaamžė.

GERO MIEGO KLUBAS - Medinės ar audiniu aptrauktos lovos – kokią pasirinkti - LONAS

Audiniu aptrauktos lovos

Privalumai

  • Platus audinių ir spalvų asortimentas.
  • Komfortabilumas.

Trūkumai

  • Sunkiau valomos.

Pagrindinis audiniu aptrauktų lovų išskirtinumas – jų minkštumas ir komfortabilumas. Kiekvienas, turintis tokią lovą, gali patvirtinti, jog skaityti knygą ar žiūrėti filmą gulint joje yra vienas malonumas.

GERO MIEGO KLUBAS - Medinės ar audiniu aptrauktos lovos – kokią pasirinkti - LONAS

Kitas šio tipo lovų privalumas – platus spalvų ir audinių pasirinkimo spektras. Jei renkantis medinę lovą mums pateikiamos vos kelios natūralaus medžio atspalvių opcijos, tai audiniu aptrauktos lovos suteikia galimybę rinktis iš keliasdešimties, o kartais net iš kelių šimtų skirtingų tekstūrų, spalvų ir atspalvių.

Į ką atkreipti dėmesį?

Visgi renkantis medžiagą, nereikėtų žiūrėti vien į spalvą ar audinio raštą. Įvertinkite audinio sudėtį, kokybę, priežiūrą. Svarbu apgalvoti, koks audinys jums tinkamesnis – sintetinis ar natūralus. Natūralios medžiagos yra minkštesnės, tačiau jos sunkiau valomos. Kiek kitokios yra sintetinės medžiagos. Jos lengvai valomos, į jas sunkiau įsiskverbia purvas, tačiau šis audinys yra kietesnis, ne toks malonus mūsų kūnui.

GERO MIEGO KLUBAS - Medinės ar audiniu aptrauktos lovos – kokią pasirinkti - LONAS

Specialistai taip pat pataria rinktis lovas su audiniu aptraukta atrama, jei miegamasis kambarys yra šiauriniame namo kampe arba, jei jame yra vėsiau, nei kituose. Lovos atrama sulaikys nuo sienos sklindantį šaltį, todėl lovoje gulėti bei miegoti bus daug šilčiau.

Medinė ar aptraukta audiniu – kaip išsirinkti?

Renkantis jums tinkamiausią sprendimą, reikėtų atsižvelgti į miegamojo erdvumą ir interjerą, asmeninius poreikius bei įpročius, šeimyninę situaciją. Jei miegamasis nėra erdvus, venkite masyvių medžio lovų ar lovų su plačiu galvūgaliu. Taip kambarys vizualiai atrodys tik dar mažesnis. Taip pat, jei auginate mažus vaikučius, rinkitės sintetiniu audiniu aptrauktą arba iš uosio ar ąžuolo pagamintą lovą. Jos bus lengviau valomos ir atsparesnės aplinkos poveikiui. Jei kambariui norite suteikti daugiau charakterio ir šarmo, geriausias pasirinkimas – lova su dailia galvos atrama.

Tiesa, jei visų svarbiausia jums – komfortas bei galimybė patogiai skaityti, žiūrėti filmus ar serialus, tuomet jūsų pasirinkimų sąrašo viršuje turėtų įsitaisyti natūraliais audiniai aptrauktas ir paminkštintas miegamojo baldas.

GERO MIEGO KLUBAS - Medinės ar audiniu aptrauktos lovos – kokią pasirinkti - LONAS

LONAS lovos – ramiam ir kokybiškam miegui

Kuriant LONAS miegamojo lovos, komforto ir kokybiško poilsio siekis derinamas su estetika ir subtilumu. Patikima lovų konstrukcija, patogiai valdomas mechanizmas ir aukštos kokybės medžiagos užtikrins ilgaamžę eksploataciją ir paprastą lovos naudojimą. Išskirtiniai galvūgaliai joms suteikia individualumo ir unikalumo.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose įsikūrusiuose LONAS salonuose galite rinktis iš skirtingų lovos audinių raštų, derinti pagalvėles ir pufus, kurti individualius, tobulai jūsų miegamojo aplinką atitinkančius derinius.

LONO komforto meistrai pasirūpins ne tik nemokamu lovos pristatymu sutartu laiku, bet ir surinks ją per rekordiškai trumpą laiką. Lovos pristatymui darbo metu tereikės skirti vos pusvalandį, po kurio nereikės rūpintis net likusiomis pakuotėmis. Atnaujinto miegamojo džiaugsmas ir ramus miegas – Jūsų namams.

GERO MIEGO KLUBAS - Medinės ar audiniu aptrauktos lovos – kokią pasirinkti - LONAS

Daugiau lovų nuotraukų ieškokite čia: #LONASdesign