Įmonės „Lonas“ atstovai: „Miegas ir miegamojo dizainas yra kaip broliai dvyniai“

Įmonės „Lonas“ atstovai: „Miegas ir miegamojo dizainas yra kaip broliai dvyniai“

Ar teko sapnuoti ant savo miegamojo sienos pakabinto paveikslo istoriją? Arba pabudus iš blogo sapno tarsi sugrįžti į namus? O gal atmerkus akis nusišypsoti rytui ir įmerkti kojas į prie lovos patiestą jaukų kilimą? 

Nors miegas – ne sportinės varžybos, o miegamasis – ne muziejus, tačiau vis dažniau įsirengdami namus šeimininkai itin daug dėmesio skiria miegamojo interjerui. Tai, kad svarbu tinkamai įrengti būtent miegamąjį, akcentuoja ir interjerus kuriantys dizaineriai, mat čia, o ne virtuvėje ar duše yra praleidžiama daugiausiai laiko.

Interjero sprendimai nebūtinai susiję su kaina – intymi ir asmeniška miegamojo erdvė neretai visų pirma turi būti jauki namų šeimininkams.

„Kurdami čiužinių kolekcijas, lovas ir kitus miegamojo akcentus visada galvojame, kad žmogus, kuris juos rinksis, galvos ir apie bendrą miegamojo interjerą. Čia svarbu kiekviena detalė, kuri jokiu būdu neapsiriboja tik čiužinio spalva ar jo kietumu. Tai – ir jausmas, ir nuotaika.

Mes esame glaudžiai susiję su dizainu. Norėdami kuo stipriau jausti naujas tendencijas dalyvaujame įvairiuose su tuo susijusiuose projektuose“, - sako lietuviškų čiužinių gamintojos įmonės „Lono“ vadovas Domas Jakutis.

Bendrovė šiemet remia renginį "Metų interjeras/ Auksinė paletė'17", kuriame įsteigė specialią nominaciją "Geriausias miegamojo interjeras".

„Natūralu, kad mūsų nominacija skamba būtent taip, nes „Lonas“ ir miegas per daugelį metų tapo tarsi žodžiai – sinonimai. Bendraudami su klientais žinome, kad miego kokybė nėra tik geras čiužinys ar lova. Labai svarbu ir jausmas, kurį patiria žmogus įžengęs į savo miegamąjį“, - kalbėjo D.Jakutis.

Solidžiausias interjerų profesionalų konkursas organizuojamas jau tryliktus metus, o juo siekiama skatinti interjero kultūrą Lietuvoje.

Iki šiol konkurse jau dalyvavo daugiau nei 250 architektų ir dizainerių, vertinimui buvo pateikta daugiau nei 1300 darbų.

Įteikta  daugiau nei 90 „Auksinių palečių“ – interjero dizaino „Oskarų“. Pagrindinių trijų nominacijų nugalėtojai kasmet vyksta į turiningas keliones.

Konkurso tikslas – išrinkti geriausius ir įdomiausius 2017 metais įgyvendintusLietuvos ir užsienio architektų bei dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus, skatinti originalius, funkcionalius bei tvarius interjero dizaino sprendimus.

Konkursui pateikiami interjerai vertinami trijose kategorijose – privatus gyvenamasis buto ar namo interjeras, visuomeninis (kavinės, baro, parduotuvės ir pan.) ir biuro interjeras.

Numatyta 12 specialių nominacijų: „Geriausias spalvinis sprendimas“, „Geriausias apšvietimo projektas“, „Geriausias vonios kambario projektas“, „Geriausias miegamojo projektas“, „Inovatyviausias interjeras“, „Už profesionalumą“, „Tautos interjeras“, „Už profesionaliausią medienos panaudojimą interjere“, „Geriausias virtuvės projektas“ , „Už lietuviško dizaino propagavimą“, „Geriausias medžiagų derinys“ , „Geriausias interjero fotografas“.

Geriausius interjerus rinks speciali komisija, kurioje – žinomi užsienio architektai. 

„Tai – ne vienintelis projektas, kuriame dalyvauja „Lonas“. Šiemet pateikėme paraišką tarptautiniam "Red Dot" dizaino konkursui. 2017 metais dalyvavome "Dizaino savaitėje" Vilniuje, kur pristatėme atnaujintą Trispalvę čiužinių kolekciją, taip pat "Gero dizaino" konkurse“, - sakė D. Jakutis.