5 kriterijai, kaip išsirinkti kokybišką medvilnės satino patalynę

5 kriterijai, kaip išsirinkti kokybišką medvilnės satino patalynę

Ieškote kokybiško, minkšto, švelnaus bei prabangiai atrodančio patalynės komplekto? Rekomenduojame pasižvalgyti po medvilnės satino patalynės lentynas bei skyrelius! Visgi, siekiant nepaklysti, iš pradžių patariame susipažinti su medvilnės satino patalynės ABC.

LONAS HOME medvilnės satino patalynė PREMIUM - lonas.lt

Patalynės komplektas Elegante POSILI >

Medvilnės satino patalynės ABC

Satinas – tai audimo būdas, kai audinys sukuriamas plonus siūlus tankiai pinant įstrižomis linijomis. Šios specialios technologijos dėka iš bet kurio pluošto (šilko, medvilnės ar sintetikos) išgaunama abejingų nepaliekanti, švelni, blizgi, minkšta, tačiau kartu ilgaamžė ir tvirta medžiaga. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį, jog ne visi rinkoje siūlomi satino audiniai yra vienodi. Gali skirtis jų sudėtis, apdirbimas, tankis bei kiti reikšmingi gamybiniai parametrai, lemiantys prastesnę, nei tikimasi, gaminio kokybę.

Dėl šios priežasties LONAS HOME kūrėjai pasakoja apie tai, kaip nepasiklysti gausiame patalynės asortimente ir išsirinkti tik kokybiškus, gerą ir sveiką miegą užtikrinančius miegamojo gaminius.

LONAS HOME medvilnės satino patalynė PREMIUM - lonas.lt

Patalynės komplektas Elegante NERO>

1. Rinkitės tik 100 proc. medvilnę

Pirmasis ir svarbiausias parametras renkantis medvilnės satino patalynę – jos sudėtis. LONAS HOME ambasadorė Svajūnė Vainauskienė pataria – rinkitės tik tuos patalynės komplektus, kurie pagaminti iš 100 proc. medvilnės. Tiesa, nors medvilnė su priemaišomis, tokiomis kaip poliesterio pluoštas, gali kiek sustiprinti audinį ir prailginti jo gyvavimo laiką, tokio tipo audinys nebus laidus orui, prastai sugers drėgmę, o ilgainiui pateiks ir nemalonią vizualinę staigmeną – ims pumpuruotis.

LONAS HOME medvilnės satino patalynė PREMIUM - lonas.lt

Patalynės komplektas Legenda KOPA>

2. Svarbus kriterijus – medvilnės kilmės šalis

Kokybiškos patalynės paieškoje, kilmės šalis – ypatingai svarbus kriterijus. Medvilnės kokybė didžiąja dalimi priklauso nuo šalies, kurioje ji auginama, klimato bei gamtinių sąlygų. Jau daugelį metų viena geriausių medvilnės rūšių tituluojama ilgapluoštė medvilnė, auginama Egipte, Nilo deltoje. Dėka šilto dykumos klimato, augant lengviau susiformuoja celiuliozė, sudaranti didžiąją dalį (apie 94-96 proc.) gamybai reikalingos medvilnės. Dėl didesnio celiuliozės kiekio šiame regione užauginta medvilnė yra švelnesnė ir tvirtesnė. Atitinkamai, tokią medvilnę lengviau suvyti į siūlus ir iš jų pagaminti tankų ir ploną medvilnės satino audinį.

LONAS HOME medvilnės satino patalynė PREMIUM - lonas.lt

Skaitmenine spauda marginti medvilnės satino audiniai iš Legenda kolekcijos

Patalynės komplektas Legenda VAKARAS>

3. Neapsigaukite dėl tankio

Audinio tankis (ang. Thread Count (TC)) yra bene populiariausias kriterijus rinkoje, vykdant medvilnės satino patalynės atranką. Dauguma gamintojų ir pardavėjų teigia, jog kuo didesnis medžiagos tankis, tuo geresnė audinio kokybė. Nors iš pirmojo žvilgsnio šis teiginys yra teisingas, vertinant tankį rekomenduojame atkreipti dėmesį į keletą papildomų aspektų.

Visų pirma, šiandien rinkoje fiksuojama vis daugiau audinių gamintojų, manipuliuojančių šia formuluote. Dalis gamintojų pradeda skaičiuoti ne siūlus, o siūlų gijas. Pavyzdžiui, vieną siūlą, susuktą iš trijų gijų traktuoja kaip tris siūlus. Tokiu atveju, ant patalynės, kurios tikrasis tankis yra 200TC, užrašoma 600TC. Kaip suprasti, jog tankis suformuotas klaidinančiai? Pagal kainą! Nuo 300TC tankio medvilnės satino patalynės kaina turėtų šoktelėti dvigubai ar net trigubai.

Antra, tobulas kainos ir kokybės santykio aspektas išlaikomas tik iki tam tikros tankio ribos. Nepriklausomu produktų testavimu užsiimančios JAV organizacijos „Consumer Reports“ atlikto tyrimo metu buvo pastebėta, jog akivaizdus satino kokybės skirtumas yra ribose tarp 200TC ir 300TC. Dėl šios priežasties rekomenduojama, jog pasirinkta patalynė turėtų siekti 300TC. Viršijus šią ribą satino kokybiniai parametrai kyla, tačiau kur kas nuosaikiau, nei jo kaina.

LONAS HOME medvilnės satino patalynė PREMIUM - lonas.lt

100% PREMIUM medvilnės satinas 300TC

4. Įvertinkite audinio apdirbimą

Be abejo, ieškant kokybiškų gaminių, būtina išsiaiškinti, ar audinys buvo papildomai apdirbtas. Jei taip, ar tai atlikta kokybiškais ir ilgaamžiais metodais? Pavyzdžiui, rinkdamiesi plačiai vertinama „sviestuoto paviršiaus“ (ang. butter finishing) apdirbimo technologija patobulintą audinį, gausite žvilgesnį ir švelnesnį gaminį. Tuo tarpu pasirinkus audinį, apdirbtą merserizacijos būdu (audinio apdirbimas stipriu šarmo tirpalu), turėsite gaminį su ryškesniu šilkinio blizgesio efektu bei geresnėmis savybėmis dažymui.

Atitinkamai, renkantis patalynę su piešiniais ar įvairiaspalviais audiniais, išsiaiškinkite, kokiu būdu ji buvo nudažyta – ar audinys buvo dažytas paprastai, ar naudojant skaitmeninę spaudą. Įprastai dažytas audinys jau po kelių skalbimų gali nusiskalbti. Tuo tarpu, skaitmeninė spauda sukurs ilgaamžes spalvas, kurios nenusiskalbs net po daugybinio plovimo.

LONAS HOME medvilnės satino patalynė PREMIUM - lonas.lt

Skaitmenine spauda marginti medvilnės satino audiniai. Moderno kolekcija

Patalynės komplektas Moderno SEPTEMBER>

5. Oeko-Tex® sertifikato svarba

Palankiau vertinkite audinius su „Oeko-Tex® Standard 100“ sertifikatu. Šis sertifikatas – tai visuotinai pripažintas ekologinis standartas, nurodantis, jog produktas pagamintas iš saugių medžiagų. Produktai pažymėti šiuo standartu neturi alergiją sukelti galinčių medžiagų, taip pat nėra formaldehidų, sunkiųjų metalų ar draudžiamų pesticidų. Dėl šių priežasčių „Oeko-Tex® Standard 100“ sertifikatu pažymėti produktai yra saugūs net kūdikiams ar su alergijomis susiduriantiems asmenims.

LONAS HOME medvilnės satino patalynė PREMIUM - lonas.lt

LONAS – kokybiška PREMIUM klasės medvilnės satino patalynė

LONAS HOME patalynės komplektai siuvami iš natūralių, itin kruopščiai atrinktų aukštos kokybės audinių. Iš egiptietiškos medvilnės aukščiausios klasės meistrų komanda Italijoje išaudžia 100% PREMIUM medvilnės satiną. Pasiekęs Lietuvą šis satinas panaudojamas aukščiausios kokybės, stilingų ir ilgaamžių patalynės komplektų kūrimui.

LONAS salonuose rasite tiek vienspalvius, tiek išskirtiniais raštais pasižyminčius dizainerių sukurtus medvilnės satino patalynės užvalkalus. Dėl Ispanijos meistrų gamyboje naudojamų naujausių skaitmeninės spaudos technologijų, net ir po keliasdešimties skalbimų raštai išliks ryškūs ir nepakitę. Dėka specialių verpalų paruošimo bei audimo technologijų, ir vienspalviai, ir skaitmenine spauda marginti audiniai išliks tvirti ir atsparūs blukimui.

LONAS HOME patalynės komplektai >     LONAS HOME paklodės >     LONAS HOME vaikams >