Spyruoklinis čiužinys – miego kokybės garantas ar mitas?

Spyruoklinis čiužinys – miego kokybės garantas ar mitas?

Naktimis kankina nemiga, o atsikėlus ryte jausmas nugaros srityje būna toks, kad pradžiai tenka geras dešimt minučių atlikti tempimo pratimus, norint pradėti taisyklingai vaikščioti? Bent kartą per savaitę nubundate vidury nakties be jokios rimtos priežasties, kartais išmušti prakaito? Miegas be tinkamo pagrindo ir, juo labiau, kokybiško čiužinio yra glaudžiai susijęs su nugaros bei kaklo srities skausmais bei miego kokybe. Tačiau koks čiužinys yra tinkamiausias miegui? Į ką atsižvelgti renkantis naują čiužinį? Žemiau pateikiame šešis patarimus, kurie pravers renkantis naują čiužinį.

Ar verta rinktis spyruoklinį čiužinį?

Pirmas klausimas, kurio sulauksite apsilankę čiužinių salone - kokio tipo čiužinio ieškote. Prieš perkant, visuomet patartina pasidomėti apie egzistuojančius čiužinių tipus: kuo jie skiriasi, kokios medžiagos yra naudojamos ir kokios yra jų savybės. Nors nuomonių yra įvairių ir daug kas priklauso nuo žmogaus poreikių ir įsitikinimų, miego ekspertai pataria rinktis kokybiškus spyruoklių čiužinius.

Rinkoje galima rasti dviejų tipų spyruoklinius čiužinius - „Bonell“ ir „Pocket“. „Bonell“ pasižymi tarpusavyje sujungtų spyruoklių pluoštu, kuomet įspaudus vieną čiužinio vietą, šalia esančios spyruoklės taip pat reaguoja. „Bonell“ čiužiniai paprastai yra pigesni ir atlaiko didesnį svorį, bet spyruoklės nėra įvilktos į kišenes, todėl bėgant laikui jos pradeda liestis tarpusavyje ir girgždėti. Visa tai lemia pirminės čiužinio formos praradimą ir trumpą tarnavimo laiką.

„Pocket“ (arba kišeninės) spyruoklės yra sukurtos naudojant pažangią technologiją - kiekviena spyruoklė įvelkama į atskirą maišelį/kamerą, todėl čiužinys maksimaliai prisitaiko prie kūno linijų ir užtikrina taisyklingą stuburo atramą. Kuomet viena spyruoklė yra suspaudžiama, ji individualiai reaguoja į kūno spaudimą ir aplinkui esančios spyruoklės išlaiko formą. Tai ne tik leidžia raumenims atsipalaiduoti, bet ir gerina raumenų balansą, skatina taisyklingą laikyseną kartu gerinant ir miego kokybę.

"Nors nuomonių yra įvairių ir daug kas priklauso nuo žmogaus poreikių ir įsitikinimų, miego ekspertai pataria rinktis kokybiškus spyruoklių čiužinius."

Kitaip nei kitų tipų čiužiniai, spyruokliniai geba prisitaikyti prie žmogaus svorio jį paskirstant per visą čiužinį ir užtikrinant taškinį viso kūno palaikymą. Šis principas suteikia ilgalaikį komfortą, patogumą, ilgaamžiškumą ir ramų poilsį.

Čiužinio dydis

Jei ieškote čiužinio su savo antrąja puse, prisiminkite, kad jūsų miegas standartinėje dvigulėje lovoje bus veikiamas kito žmogaus judesių. Jei įmanoma, rinkitės didelį čiužinį. Lovoje turėtumėte būti pakankamai arti, kad galėtumėte pasiekti kitą asmenį, tačiau jei jis pakeis poziciją, neturėtumėte to jausti.

Komfortas – kas jį lemia?

Kaip ir bet koks kitas dalykas, čiužinio komfortas priklauso nuo asmeninių poreikių išpildymo. Ar tai būtų mažas ar didelis, storas ar plonas, kietesnis ar minkštesnės struktūros čiužinys, kiekvienas komfortą įsivaizduojame savaip, todėl nederėtų nuo to atsiriboti ir renkantis sau tinkamą čiužinį.

Kaip ir bet koks kitas dalykas, čiužinio komfortas priklauso nuo asmeninių poreikių išpildymo. Ar tai būtų mažas ar didelis, storas ar plonas, kietesnis ar minkštesnės struktūros čiužinys, kiekvienas komfortą įsivaizduojam savaip, todėl nedėrėtų nuo to atsiriboti ir renkantis sau tinkamą čiužinį.“

Kaip bebūtų, čiužinio kietumas yra viena iš savybių labiausiai lemiančių miego komfortą. Spyruokliniai čiužiniai gali būti įvairaus kietumo, todėl kiekvienas ras sau tinkamą. Renkantis nepriklausomų spyruoklių („pocket“) čiužinį, patariama atkreipti dėmesį į ortopedinių zonų kiekį. Kuo daugiau ortopedinių zonų, tuo lygiau yra paskirstomas kūno svoris horizontalioje pozicijoje, kadangi kiekviena zona turi skirtingo kietumo spyruokles.

Oro pralaidumas

Pasirinkite čiužinį, kurio oro cirkuliacija užtikrintų tinkamą šilumos reguliavimą miego metu. Čiužinys turėtų būti tinkamas visiems metų laikams: žiemą pakankamai šiltas, kad šildytų ir lovą, ir jus pačius, o vasarą vėsintų. Toks efektas gali būti pasiektas esant tinkamam oro pralaidumui. Būtent spyruokliniai čiužiniai yra gaminami iš kelių sluoksnių ir kišeninių spyruoklių bloko pagrindo, todėl tokie čiužiniai daug geriau praleidžia orą nei kiti. Miegant pasikeitus jūsų kūno temperatūrai, tinkama čiužinio oro cirkuliacija užtikrins jūsų miego komfortą.

Kada metas keisti čiužinį?

Net ir tada, kai pagaliau radote tinkamą čiužinį, jis nebus skirtas visam gyvenimui. Čiužiniai turėtų būti keičiami kas 8-10 metų. Nusidėvėjimo žymės, tokios kaip atsiradę nuolydžiai ir įdubos, gali būti ženklas, kad atėjo laikas čiužinį keisti. Jei nesate tikri, pabandykite atsigulti ant naujo čiužinio ir pažiūrėkite ar jaučiate didelį skirtumą. Norėdami prailginti spyruoklinio čiužinio ilgaamžiškumą, kas mėnesį apverskite jį ant kitos pusės. Taip čiužinys atgaus savo formą ir beveik dvigubai sulėtės dėvėjimosi procesas.

"Būtent spyruokliniai čiužiniai yra gaminami iš kelių sluoksnių ir kišeninių spyruoklių bloko pagrindo, todėl tokie čiužiniai daug geriau praleidžia orą nei kiti."

Reikia dar vienos priežasties, kodėl turėtumėte laiku keisti čiužinį? Jame yra gyventojų. Seni čiužiniai yra mėgstamiausi dulkių erkių namai. Šios erkutės minta negyva oda, bakterijomis ir pelėsiais, kurie gali sukelti odos bėrimus, alergijas bei kitas infekcijas. Taigi netaupykite savo sveikatos sąskaita ir atsikratykite seno čiužinio.

Prieš pirkdami, išbandykite!

Miego psichologų teigimu, vidutinis žmonių naujo čiužinio testavimo laikas yra penkios minutės. Deja, to nepakanka nustatyti, ar ant čiužinio jausitės patogiai miegodami ištisas valandas. Pabandykite ant naujo čiužinio pagulėti 20-30 minučių. Keiskite pozicijas. Pagulėkite tokiomis pozomis, kokiomis esate įpratę miegoti. Atsigulkite ant nugaros, vėliau ant šonų.

Turbūt daugelis patvirtintų, kad geras miegas yra viskas. Iš tiesų, miegodami praleidžiame apie 25 gyvenimo metus. Nors kiekvienas žmogus turi skirtingą supratimą apie tai, kas lovą padaro jaukią ir tobulą, mes visi sutiksime dėl vieno - čiužinys yra svarbiausia lovos dalis. Be tinkamo miegui pagrindo, miegas negali būti patogus ir pilnavertiškas.

Jeigu čiužinys yra netinkamas arba nepatogus, su laiku jis taps suprastėjusios miego kokybės ir kūno skausmų priežastimi. Neleiskime miegui neigiamai paveikti mūsų produktyvumo ir sveikatos. Su patikimu kišeniniu spyruokliniu čiužiniu garantuosime gerą ir kokybišką miegą kiekvieną naktį.