LONO dienos

 

Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį?

 

Turbūt kiekvienas žino, kad tik gerai išsimiegojęs žmogus gali būti sveikas ir jaustis gerai. Vis dėlto net ir žinodami ne visi imasi priemonių puikiam miegui užtikrinti: vieni neturi tinkamo miego ritmo, miega per mažai ar per daug, kiti – pasirenka netinkamą čiužinį. Kai pirmąją klaidą galima lengvai ištaisyti, antrajai reikia truputėlio žinių. Tad pateikiame kelis patarimus, kaip išsirinkti sau tinkamą čiužinį ir džiaugtis kokybišku ir sveiku miegu.

 

Prieš pasirinkdami – išbandykite

 

Vienas esminių čiužinių skirtumų – kietumas, mat būna kietesni ir minkštesni čiužiniai, koks tinkamas būtent jums, nuspręsti reikia patiems. Tai padaryti labai paprasta: pirkdami čiužinį nesibaiminkite jį išbandyti parduotuvėje. Pagulėkite ant skirtingo kietumo čiužinių įvairiose pozose, neskubėkite, pajuskite, kaip jūsų kūnas reaguoja į skirtingo kietumo pagrindus. Vis dėlto svarbu suprasti, kad jei neturite problemų su nugara, čiužinio kietumas yra tik įprotis – prie kokio esate labiau pratęs, toks atrodys ir patogesnis.

 

Išsiaiškinkite, iš kokių medžiagų pagamintas čiužinys

 

Renkantis čiužinį taip pat itin svarbu atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių jis pagamintas. Ne visi čiužiniai yra siuvami iš kokybiškų audeklų, o prasti lemia daugybę problemų. Čiužinio medžiagos turi būti natūralios, kad jame lengvai vaikščiotų oras ir nesikauptų drėgmė, kitu atveju miegas gali būti ne tik nepatogus, bet ir lemiantis įvairias ligas bei alergijas.

 

Konsultuokitės su pardavėju

 

Net ir žinant esminius bruožus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis čiužinį, informacijos kiekvienas turime kiek mažiau nei jos žino čiužinius parduodantis konsultantas ir pardavėjas. Tad nebijokite klausti: išsamiai papasakokite konsultantui apie savo miego įpročius, jei turite nugaros problemų – atskleiskite jas, pardavėjas rekomenduos geriausią sprendimą jūsų miegui.