LONAS atsisakė cheminių klijų ir pasuko į ekologiją

LONAS vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo gaminti 9 čiužinių kolekciją, kurioje vietoj įprastų sintetinių klijų naudojami šveicariški vandens pagrindo klijai „Simalfa“. Jie pagaminti iš 100% natūralaus akrilo ir kaučiuko, sudėtyje nėra jokių skiediklių ar kitų sveikatai pavojingų medžiagų.

„Ant naujos kolekcijos čiužinių gali miegoti net ir tie, kurie yra alergiški čiužinių pramonėje dažnai naudojamiems cheminiams klijams – mūsų gamyboje naudojami vandens pagrindo klijai neskleidžia specifinio kvapo ir nesukelia alergijos“, – sako LONO vadovas Kazimieras Jakutis.

Vandens pagrindo klijai yra ne tik draugiški žmogui ir gamtai, bet tenkina ir gaminiui keliamus reikalavimus – jie atsparūs karščiui bei kitiems aplinkos veiksniams, todėl klijų siūlės išlieka elastingos ir nesubyra po daugelio metų intensyvios čiužinio eksploatacijos. Tai byloja ir čiužiniams suteikiama nuo 5 iki 10 metų garantija.

Ekologiniai sprendimai

LONO čiužiniai sluoksniuojami naudojant prie kūno prisitaikantį naujos kartos viskoelastinį putų poliuretaną (poroloną) „VitaRest“, kurį gamina Alytuje įsikūrusi UAB „Vita Baltic International“. Porolonas reaguoja į kūno temperatūrą bei svorį, todėl prisitaiko prie žmogaus kūno formos. Ši medžiaga gaminama taip, kad porolono poros būtų atviros ir „kvėpuotų“, todėl miego metu kūnas mažiau prakaituoja. LONO technologai gamyboje naudoja ir daugiau natūralių medžiagų, pavyzdžiui, naujos kolekcijos čiužinių užvalkalai gaminami su bambuko pluoštu, kuris pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Pritaikius pažangius sprendimus čiužiniai palaiko optimalų drėgmės santykį, todėl juose sukurtos nepalankiausios sąlygos veistis dulkių erkutėms ir susidaryti pelėsiui. Visi kolekcijos čiužiniai atitinka „Oeko-Tex 100“ standartą. Jis suteikiamas gaminiams, kurių sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų (formaldehidų, sunkiųjų metalų, kancerogeninių, alergizuojančių medžiagų ir t. t.).

„Gamindami šiuos čiužinius naudojame dar retai kur taikomas naujausias technologijas, atrinkome aplinkai saugias medžiagas, o čiužinių savybės užtikrina, kad jie būtų tinkami ir kūdikių miegui”, – sako K. Jakutis.

Rūpinasi savo sveikata

LONO čiužinių kolekcijos reklaminiais veidais tapę E. Jennings ir J. Didžiulis sako nuolat besidomintys ekologija, todėl renkasi natūralius ir žmogaus sveikatai pavojaus nekeliančius gaminius.

LONO gaminama produkcija yra kokybiška, todėl jaučiamės gerai būdami jos reklaminiais veidais. Nenorėtume net įsivaizduoti, jei dėl kažkokių neaiškių aplinkybių tektų reklamuoti kokį nors E prikimštą šaldytą maistą ar kitą mūsų požiūrio visiškai neatitinkantį produktą. Nusprendėme ir patys miegoti ant LONO čiužinių. Šiuo metu renkamės modelį ir jau greitai į mūsų miegamąjį atkeliaus vienas iš kolekcinių čiužinių“, – sako dvi atžalas auginantys atlikėjai. Jie neseniai išleido savo naująjį albumą „The Ball & Chain“, kurio pasirodymą rėmė LONO.

18 m. veikianti „LONOmažmena“ yra viena seniausių čiužinių gamybos ir prekybos bendrovių Lietuvoje, turi 9 firmines parduotuves, jos gaminiais prekiaujama dar 90 kitų prekybos vietų.