Kam reikalingi antčiužiniai ir iš ko jie pagaminti?

Šiandien nemažai žmonių vis dar susiduria su miego kokybės suvokimo problemomis. Atrodytų sofa sena, tačiau patogi, čiužinys įdubęs, bet per daugelį metų jau tarsi įsiliejęs į aplinką, pagalvė kieta, bet jauki… Visa tai yra atpažįstama kaip mūsų miego įpročiai, kurie ilgainiui sukuria mūsų miego sąlygas ir iš šio užburto rato ištrūkti tampa sudėtinga.

Kalbant ne tik apie miegą, žmogus pasižymi unikalia savybe prisitaikyti prie beveik bet ko. Prie diskomforto taip pat. Tačiau bėda ta, kad miego diskomfortas su laiku padaro neigiamą įtaką mūsų sveikatai, darbingumui, psichologinei būsenai bei bendrai savijautai. Sena sofa ar sudūlėjęs čiužinys sunkiai gali atlikti savo pirmines funkcijas, todėl norėdami pabusti žvalūs ir gerai pailsėję, žmonės sukūrė ir pradėjo tobulinti antčiužinius.

Antčiužiniai

Trumpai apie antčiužinius

Antčiužinis - išskirtinis mūsų miego kokybės gerintojas. Jau kuris laikas antčiužiniai yra naudojami kaip priedai prie čiužinių. Visų pirma, jie išpopuliarėjo dėka gebėjimo pagerinti seno ir nepatogaus čiužinio arba sofos-lovos pritaikomumą kokybiškam miegui: “atnaujina” turimą čiužinį, išlygina išgulėtas vietas, panaikina sofos-lovos dalių sujungimo tarpus ir suteikia ramų bei patogų poilsį.

Antčiužiniai paprastai būna 7 cm storio arba plonesni. Šiandien antčiužiniai pasižymi plačiu funkcionalumo spektru: nuo lovos pakietinimo/paminkštinimo ir nelygumų panaikinimo iki termoreguliacijos gerinimo. Jie taip pat apsaugo čiužinius ir sofas-lovas nuo dėvėjimosi, užtikrina geresnę higieną ir suteikia trūkstamas savybes turimam miego pagrindui.

Asmeniniai poreikiai ir pojūtis gulint turės lemiamos įtakos jūsų pasirinkimui, bet jei prieš perkant bet kokį daiktą mėgstate pasverti jo pliusus ir minusus, šis straipsnis padės jums tai padaryti renkantis patogų ir jūsų poreikius atitinkantį antčiužinį miegui.

Atkreipkite dėmesį į medžiagas

Kaip bebūtų, miegas ir jo kokybė yra svarbiausia tinkamam bei visaverčiui poilsiui, todėl renkantis antčiužinį reikia žinoti keletą svarbių dalykų, kurie padarys jūsų miegą vėl komfortišku ir patogiu.

Miego kokybė priklauso ne vien tik nuo antčiužinio kainos, storio ar oro pralaidumo. Rinkoje yra galybė antčiužinių pasirinkimų, tačiau skirtingi antčiužiniai atliks skirtingas funkcijas. Kad išsirinktumėte geriausią ir sau tinkantį antčiužinį, reikia pažinti naudojamas medžiagas bei suprasti, kokiomis savybėmis jos pasižymi. Kiekviena medžiaga suteikia antčiužiniui unikalių savybių bei išskirtinumo, būtent todėl naudojamos medžiagos tampa svarbiausiu aspektu renkantis antčiužinį. Naudojantis šiuo principu tinkamo antčiužinio pasirinkimas virs paprastu ir nesudėtingu procesu.

Pavyzdžiui, naktį nuolat prakaituojate, todėl ieškote tokio čiužinio pagrindo, kuris tinkamai vėsintų, tačiau nusipirkote antčiužinį pagamintą iš latekso? Greičiausiai teks nusivilti, kadangi sintetinis lateksas vers jus prakaituoti dar labiau.

Turite problemų su nugara, tačiau nusprendėte paklausyti kaimyno, nes jo pūkų pagrindu pagamintas antčiužinis yra tiesiog tobulai patogus? Veikiausiai kaimyną išdėsite į šuns dienas, kadangi pūkai ir plunksnos neužtikrina pakankamos kūno atramos, taigi tokia antčiužinio savybė jautriau miegantiems neišvengiamai iššauks nesibaigiančią rytinių nugaros skausmų agoniją…

Žemiau išvardiname populiariausias ir rinkoje dažniausiai aptinkamas antčiužinių medžiagas.

Viskoelastas *

Pliusai. Viskoelastiniai antčiužiniai puikiai prisitaiko prie kūno formų, todėl tiks kiekvienam, ypatingai turintiems stuburo problemų. Vidutinis šios medžiagos kietumas užtikrina reikiamą kūno balansą ir tiesią stuburo laikyseną miego metu: labiau spaudžiamos kūno vietos įdumba taip padedant suformuoti tiesų stuburą.

Minusai. Šiluma. Dėl kūno įdubimo antčiužinis apgaubia įdubusias kūno dalis, todėl medžiaga liečiasi prie kūno ir jį šildo. Viskoelastas taip pat kuria klampumo pojūtį, todėl senesniems žmonėms gali pasirodyti sudėtinga išlipti iš lovos.

Viskoelastas

* LONO čiužinių ir antčiužinių gamyboje naudojama komfortą didinanti unikali viskoelastinė medžiaga Memospace™. Ši medžiaga yra pralaidi orui, puikiai prisitaiko prie kūno, atpalaiduoja raumenis, sukurta NASA kosminės technologijos pagrindu.

Antčiužinis MEMOSPACE 7 Antčiužinis MEMOSPACE 5

Porolonas **

Pliusai. Porolonas yra viena populiariausių medžiagų tiek čiužinių, tiek antčiužinių gamyboje. Pati medžiaga pasižymi puikiu kūno palaikymu ir užtikrina reikiamą atramą, todėl mažina sąnarių, nugaros, raumenų skausmus. Ji taip pat yra tyli ir sugeria šalia miegančio žmogaus judesius, todėl nejausite šalimais besivartančio partnerio.

Minusai. Porolono medžiaga yra linkusi absorbuoti kūno šilumą, todėl žmonėms, kurie naktį mėgsta vėsumą, greičiausiai teks rinktis antčiužinį iš natūralios medžiagos. Porolonas turi pakankamai stiprų cheminį kvapą, todėl prireiks bent kelių dienų, kad naujo gaminio kvapas išgaruotų.

Porolonas

** LONO čiužinių ir antčiužinių pagrindą sudaro unikali putų poliuretano medžiaga Lono-Tec™. Ši medžiaga yra ilgaamžė ir ypač pralaidi orui. Tai išskirtinis LONO produktas, sukurtas panaudojant dviejų dešimtmečių sukauptą čiužinių gamybos patirtį ir technologijas.

Antčiužinis LONO-TEC II Antčiužinis LONO-TEC I

Lateksas

Pliusai. Latekso antčiužiniai yra nepigūs, tačiau kaip ir poroloniniai, suteikia reikiamą atramą kūnui, todėl po miego jausitės gerai pailsėję. Nors yra pakankamai tvirti, antčiužiniai pagaminti iš latekso turi minkštumo jausmą bei pasižymi ilgaamžiškumu. Lateksas gali būti tiek natūralus, tiek sintetinis. Abi rūšys pasižymi antimikrobinėmis savybėmis.

Minusai. Aukšta kaina dažnai atbaido pirkėjus nuo latekso antčiužinio įsigijimo. Taip pat gali sukelti nepageidaujamą alerginę reakciją. Latekso medžiaga yra pakankamai sunki, todėl pats antčiužinis taipogi tikėtina, kad svers daugiau nei kiti. Reikalingas reguliarus vėdinimas arba gera patalpų ventiliacija, kitaip gali pradėti veistis pelėsis.

Lateksas

Medvilnė

Pliusai. Medvilnė yra viena populiariausių antčiužinių medžiagų. Gamyboje ji yra dažnai kombinuojama su kitomis natūraliomis medžiagomis kaip poliesteris. Galima išgauti ypatingai minkštą lovos pagrindą su daugybe įvairių opcijų. Antčiužiniai iš medvilnės paprastai yra lengvai valomi ir gali būti tiek sintetinės, tiek natūralios medvilnės.

Minusai. Medvilnė neužtikrina tokio ilgaamžiškumo kaip kiti, ypatingai sintetinių medžiagų antčiužiniai, todėl yra didesnė tikimybė, kad jie greičiau susigulės ir praras formą. Aukštos kokybės medvilnė yra pakankamai brangi.

Vilna

Pliusai. Antčiužiniai iš vilnos suteikia natūralų minkštumą bei komfortą. Idealiai tinka žmonėms, kurie yra alergiški sintetinėms medžiagoms. Puikiai palaiko tinkamą kūno temperatūrą – žiemą šildo, vasarą vėsina.

Minusai. Pagrindiniai trūkumai iš vilnos pagamintų antčiužinių yra aukšta kaina ir mažesnė kūno atrama lyginant su poroloniniais antčiužiniais.

Plunksnos ir pūkai

Pliusai. Žąsų ir ančių plunksnų bei pūkų miego pagrindas pasižymi audinio minkštumu ir patogumu. Toks antčiužinis neblogai sugers judesius ir puikiai tarnaus bent keletą metų neleisdamas kūnui perkaisti miegant.

Minusai. Netinka stuburo ar sąnarių problemų turintiems žmonėms, kadangi per minkštas audinys nesuteiks reikiamos atramos. Egzistuoja pūkavimosi ir plunksnų lindimo rizika, nors aukštos kokybės antčiužiniai paprastai yra nuo to apsaugoti. Pūkiniai antčiužiniai yra linkę prarasti formą ir susigulėti, todėl reikia karts nuo karto išpurtyti.

Kitos savybės

Kalbant bendrai, renkantis tinkamą miego pagrindą, visuomet reikia vertinti visumą. Medžiagos yra svarbu, tačiau taip pat reikia įvertinti ir antčiužinio:

●       storį,

●       tankumą,

●       užvalkalo skalbimo temperatūrą,

●       galimas alergines reakcijas,

●       kietumą,

●       garantiją,

●       judesių sugėrimą,

●       išvaizdą,

●       kitas savybes.

Be visų šių savybių, vienas didžiausių antčiužinių privalumų yra kaina, kuri yra gerokai mažesnė lyginant su naujų čiužinių kainomis. Dėl šios priežasties, antčiužiniai leidžia ženkliai pagerinti miego kokybę nepatiriant didelių išlaidų.

Antčiužiniai

Suvokdami savo poreikius ir žinodami skirtingas funkcijas atliekančias antčiužinių medžiagų savybes, galėsime ir vėl džiaugtis kokybišku miegu, o kartu ir atstatysime fizinę bei psichologinę pusiausvyrą.

Jums nebereikia miegoti ant senos, išgulėtos sofos, nebereikia kęsti pasikartojančių rytinių skausmų ar per kieto čiužinio. Jums netgi nebūtinai reikia ilgai taupyti, kad išvengtumėte visų šių problemų. Yra sprendimas, kuris iš esmės pakeis jūsų gyvenimo kokybę. Tapkite energingi ir žvalūs, linksmi ir ryžtingi. Įsigykite naują antčiužinį ir visos problemos bus pamirštos. Vienas svarbiausių dalykų yra poilsis, suteikiantis mūsų gyvenimui balansą. Mūsų pačių naudai nepatingėkime atidžiai išstudijuoti, koks antčiužinis suteiks mums patį didžiausią komfortą, ir vėl mėgaukimės gyvenimu!

LONAS ANTČIUŽINIAI

Antčiužinis MEMOSPACE 7 Antčiužinis MEMOSPACE 5 Antčiužinis LONO-TEC II Antčiužinis LONO-TEC I