Siekiant pagerinti Jūsų naršymo patirtį svetainėje naudojami slapukai. Visus slapukus savo naršyklėje galite bet kada ištrinti. Daugiau informacijos rasite „Lonas“ privatumo politikoje. Sutinku

Gero miego svarba šiuolaikiniame pasaulyje. Kokie dirgikliai mus veikia ir kaip juos pašalinti?

LONAS - Gero miego klubas

Miego svarba modernioje, itin intensyviu ritmu gyvenančioje visuomenėje – nepaprastai didelė. Tik gerai ir kokybiškai pailsėję galime ne tik jaustis bei būti sveiki, bet ir pilnu pajėgumu imtis užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo, konkuruoti darbo rinkoje, neprarasti aktyvaus laisvalaikio bei pramogų su draugais ir artimaisiais galimybių. Kitaip tariant, tik gero miego ir poilsio dėka mes galime turėti kokybišką ir pilnavertį gyvenimą. 

Vis dėlto, kasdien lydimi didelio veiklų sąrašo, streso bei nervinę sistemą varginančių išmaniųjų technologijų, susiduriame ir su dideliais miego kokybės iššūkiais. Kokie jie ir kaip juos pašalinti?

LONAS - Gero miego svarba šiuolaikiniame pasaulyje. Kokie dirgikliai mus veikia ir kaip juos pašalinti?

Šiuolaikiniai dirgikliai, neigiamai veikiantys mūsų miegą

Mokslininkų teigimu, žmonių miego kokybė palaipsniui prastėti pradėjo nuo momento, kuomet buvo išrasta elektros lemputė. Šiuolaikiniame pasaulyje šviesos, garso, elektromagnetinių bangų ir kitų trikdžių turime kur kas daugiau, nei XIX amžiaus pabaigoje. Kurie iš jų žalingiausi mūsų miegui?

Ypač žalinga miegui yra išmaniųjų telefonų naudojama mėlynoji šviesa. Tai didžiausią energiją skleidžiantys ir žmogaus akiai matomi spinduliai, kuriuos mūsų smegenys priima kaip dienos šviesą. Atitinkamai, telefono naudojimas ir naršymas jame prieš miegą sutrikdo normalius organizmo procesus – sulėtėja už miegojimą ciklą atsakingo hormono melatonino gamyba ir kūnui sukuriama dienos meto iliuzija.

Nereguliarus dienos ritmas ir nesubalansuota mityba yra miego dirgikliai, ypač būdingi moderniai visuomenei bei įtemptam mūsų gyvenimo ritmui. Nespėję laiku pasportuoti ar pavalgyti, tai darome vakare, taip suaktyvindami savo organizmo veiklą. Pasekmė – vietoje miegui reikalingos ramybės, mes savo nervinę sistemą vakare tik suaktyviname, taip apsunkindami miego procesus.

LONAS - Gero miego svarba šiuolaikiniame pasaulyje. Kokie dirgikliai mus veikia ir kaip juos pašalinti?

Kaip kovoti su šiuolaikiniais miego dirgikliais?

Tinkamai įsivardinus, kokie dirgikliai daro didžiausią neigiamą įtaką mūsų miegui, galima su jais tinkamai kovoti.

LONAS - Gero miego svarba šiuolaikiniame pasaulyje. Kokie dirgikliai mus veikia ir kaip juos pašalinti?

Gero miego svarba šiuolaikiniame pasaulyje

Galiausiai prisiminkite, kad reguliarus miego ciklas ir kokybiškas poilsis gali atverti kur kas daugiau galimybių nei bemiegės biure praleistos naktys. Tik gerai išsimiegoję galime išnaudoti savo protinį ir fizinį potencialą, būtiną užsibrėžtų tikslų siekimui. Tad miegą paverskite savo dienos prioritetu, o miegamąjį – asmenine ramybės oaze.

Daugiau skaitykite Facebook grupėje: GERO MIEGO KLUBAS