Eteriniai aliejai: jų poveikis miegui ir imunitetui

LONAS - Gero miego klubas

Eteriniai aliejai žmonių buitį, grožio procedūras bei medicinos raidą lydi dar nuo senųjų Egipto, Kinijos, Romos civilizacijų laikų. Iš įvairių augalų žiedų, lapų, šaknų, stiebų, sėklų gaminamų kvapiųjų aliejų poveikis aprašomas skirtingų pasaulio kultūrų senovės rankraščiuose, o jie patys, istorikų teigimu, ne retai būdavo vertinami netgi labiau nei auksas.

Bėgant metams kvapiųjų eterinių aliejų populiarumas bei vertė svyravo, tačiau pernelyg niekada nesumenko. Net ir šiandien kvapų poveikio žmogui tyrimai nesitraukia iš mokslinių stebėjimų akiračio, o eteriniai aliejai nepraranda savo populiarumo tarp vaistų, namų kvapų bei kūno priežiūros produktų gamintojų. Pagrindinė to priežastis – teigiamas eterinių aliejų poveikis mūsų nuotaikai, grožiui, koncentracijai, atminčiai, kūrybingumui, nakties poilsiui ir netgi imunitetui.

6 eteriniai aliejai poilsio kokybei gerinti

Besidominčius kaip išlaikyti gerą savijautą, nuotaiką bei miego kokybę stresą keliančiu karantino periodu, GERO MIEGO KLUBO ambasadoriai kviečia susipažinti su 6 ne tik imunitetą, bet ir nuotaiką bei miego kokybę gerinančiais eteriniais aliejais.

  1. Melisų eterinis aliejus

Iš žydinčių augalų ir lapų išgaunamas aliejus pasižymi šildomuoju poveikiu, padeda nuraminti nervus ir neramias mintis taip gerindamas miego kokybę. Teigiama, kad melisos padeda atsipalaiduoti, susikoncentruoti, gerina nuotaiką ir tarsi suteikia gyvenimiškos šviesos. Tiesa, vienas melisos augalas aliejaus sukaupia visai nedaug, tad, atitinkamai, tai gana brangus kvapusis aliejus.

  1. Levandų eterinis aliejus

Jau nuo seniausių laikų levandos buvo garbinamos dėl grožio, kvapo bei gydomųjų savybių. Šių aromatingų augalų poveikio spektras gana platus: jie padeda sumažinti raumenų skausmus, malšina migreną, galvos skausmą, emocinę įtampą, atgaivina ir jaunina odą, stiprina imunitetą. Tačiau bene labiausiai levandų eterinis aliejus vertinamas už kūną ir mintis atpalaiduojančias, o kartu ir miegą gerinančias savybes.

  1. Mairūnų eterinis aliejus

Susidūrę žinote, jog senovės romėnų „laimės žole“ vadinamas augalas pasižymi itin intensyviu, net šiek tiek aitroku kvapu. Nepaisant to, mairūnų eterinis aliejus pasižymi atpalaiduojančiomis savybėmis – mažina raumenų spazmus, reguliuoja aukštą kraujospūdį, ramina emocijas bei padeda greičiau panirti į kokybišką miegą. O lyg to būtų negana, yra rekomenduojamas naudoti tiek vaikams, tiek suaugusiems peršalimų ir virusų sezonu.

  1. Bergamočių eterinis aliejus

Žaismingo, gaivaus ir citrusinio kvapo aliejus tinkamas šiandieniniam, streso, įtemptos dienotvarkės ir nerimo kamuojamam žmogui. Šis aliejus padeda palaikyti kūno ir minčių pusiausvyrą, subalansuoja emocijas, kovoja su įtampa, atkuria nervinę pusiausvyrą ir padeda ramiai užmigti.

  1. Ramunėlių eterinis aliejus

Universalumu pasižymintis ramunėlių aliejus itin vertinamas dėl raminančių savybių, veikiančių tiek odą, tiek virškinamąjį traktą, tiek emocijas. Tai vienas švelniausių eterinių aliejų, kuris padės gerinti ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų miegą.

  1. Šalavijų eterinis aliejus

Kiek aštrų ir pikantišką, tačiau šarmingą žolelių kvapą skleidžiantis šalavijų eterinis aliejus ne tik atpalaiduoja, bet ir sukelia mieguistumą. Dėl šios priežasties jį naudoti rekomenduojama tik antrojoje dienos pusėje, artėjant miego metui. Tiesa, greta raminamųjų savybių, šalavijų eterinis aliejus garsėja ir nuotaiką gerinančiomis savybėmis. Telieka išbandyti ir įsitikinti patiems!

Kaip naudoti eterinius aliejus?

Eterinių aliejų panaudojimo būdų – daugybė. GERO MIEGO KLUBO ambasadoriai atrinko ir dalijasi keliais populiariausiais! Tikime, jog juos į savo miego rutiną įtrauksite lengvai ir paprastai.

  • Aliejų mišinys odai. Pasidomėkite pasirinkto eterinio aliejaus savybėmis ir atsižvelgiant į aromaterapijos specialistų rekomendacijas augalinių aliejų pagalba praskieskite eterinį. Gautą mišinį švelniai tepkite ant odos – už ausų, ant kaklo ir smilkinių. Nepamirškite, gryni eteriniai aliejai gali suerzinti odą.
  • Eterinių aliejų žvakės. Jų įsigyti galite specializuotų aromaterapijos ar kitų namų produktų parduotuvėse. Renkantis žvakę svarbu atkreipti dėmesį, jog jos sudėtyje būtų tik natūralūs eteriniai aliejai.
  • Pakvėpinta pagalvė. Į vandens purkštuką įlašinkite kelis lašus norimo eterinio aliejaus ir prieš miegą šiuo mišiniu švelniai apipurkškite savo pagalvę.
  • Eterinių aliejų garintuvas. Eterinių aliejų garintuvų pasirinkimas šiandien itin platus. Jis leis ne tik džiaugtis mylimais atpalaiduojančiais ir imunitetą stiprinančiais kvapais, bet ir pasirinkti jūsų namų interjerą geriausiai atitiksiančius sprendimus.

Geriausias eterinis aliejus – kiekvienam vis kitas

Įdomus faktas! Neurobiologijos mokslų daktaras A. Keleris atliko eksperimentą, kurio metu 500 žmonių buvo paprašyta įvertinti 66 kvapus pagal intensyvumą ir kvapo malonumą. Tyrimu nepavyko atskleisti vienos labiausiai išreikštos nuomonės, o tiriamųjų atsakymų diapazonas buvo itin platus. Daktaro A. Kelerio eksperimentas yra puiki iliustracija, jog renkantis eterinius aliejus savo namams rekomendacijos vadovautis – netikslinga. Eksperimentuokite, ieškokite, bandykite ir atraskite būtent jums tinkamiausius raminančius, nuotaiką, miegą bei imunitetą gerinančius kvapus.

Daugiau Miego patarimų ieškokite LONO Facebook grupėje: GERO MIEGO KLUBAS