Kaip išsirinkti antčiužinį?

Kaip išsirinkti antčiužinį?

Vis dar kankinatės miegodami ant nepatogios sofos? Kenčiate nuo seno ir per kieto lovos čiužinio? Karts nuo karto pagalvojate, kaip būtų gerai susigrąžinti suprastėjusią miego kokybę? Yra sprendimas, kuris garantuos jūsų gerą ir ramų miegą neišgabenant jūsų sofos-lovos ir netgi paliekant jūsų turimą čiužinį vietoje. Viskas ko jums reikia yra patogus, praktiškas ir kokybiškas antčiužinis. Tačiau kaip jį išsirinkti?

Nors šiandien antčiužinių pasirinkimas yra platus, pasirinkti tinkamą antčiužinį gali būti sudėtinga. Nuo pigesnių ir paprastesnių iki storesnių ir labiau komfortiškų. Didžiąja dalimi jūsų pasirinkimą nulems jūsų asmeniniai poreikiai, tačiau renkantis tinkamą antčiužinį vertėtų žinoti šį tą daugiau.

Antčiužiniai

Antčiužinio medžiagos

Prieš renkantis antčiužinį pagalvokite, ar jaučiatės geriau miegodami ant natūralaus pluošto pagrindo, ar sintetinio. Tiek natūralių, tiek sintetinių medžiagų audiniai turi privalumų ir trūkumų, todėl renkantis antčiužinio medžiagą pasverkite konkrečius savo poreikius. Vilnos, pūkų, medvinės, plunksnų, poliesterio antčiužiniai yra laikomi natūraliais, tuo tarpu porolono, latekso, viskoelasto antčiužiniai paprastai yra priskiriami sintetinių grupei. Visgi, prieš perkant vertėtų pasidomėti, ar medžiaga iš tiesų yra natūrali, ar sintetinė, kadangi, pvz., lateksas gali būti ir natūralus, ir sintetinis, o siekiant suteikti antčiužiniams universalumo, gamintojai dažnai maišo įvairias medžiagas tarpusavyje. Svarbu atsirinkti, kokios medžiagos pasižymės reikiamomis savybėmis.

NATŪRALIOS SUDĖTIES ANTČIUŽINIAI SINTETINIAI ANTČIUŽINIAI
Privalumai Trūkumai Privalumai Trūkumai

• Tinkamas temperatūros reguliavimas

• Nesukelia alerginės reakcijos

• Suteikia natūralų minkštumą

• Greičiau praranda formą

• Trumpesnis tarnavimo laikotarpis

• Prastesnė kūno atrama

• Ilgaamžiškumas

• Sugeria judesius

• Mažina kūno, nugaros skausmus, nes gerai prisitaiko prie kūno formų

• Gali būti skirstomi pagal anatomines zonas

• Dažnai turi nusegamus užvalkalus, todėl lengva skalbti

• Galima alerginė reakcija

• Netinka prakaituojantiems

• Naudojimo pradžioje skleidžia cheminį kvapą

Kai kurių medžiagų gamyba ir apdirbimas kainuoja brangiau nei kitų, pvz. viskoelastiniai antčiužiniai yra pjaunami iš didelių porolono blokų į reikiamus dydžius, kai tuo tarpu latekso antčiužiniai yra apdirbami tokių formų, kokias matote parduotuvėse. Taigi prieš perkant visuomet nusistatykite aiškų biudžetą.

Antčiužinio storis

Jei perkant antčiužinį jūsų tikslas yra paaukštinti esamą čiužinį arba sofą-lovą tam, kad ji būtų lygesnė arba suteikti jai terapinių savybių pridedant geresnę kūno atramą, tuomet svarbu atkreipti dėmesį į antčiužinio storį. Jį patartina rinktis pagal ieškomą komforto lygį ir seno čiužinio ar sofos-lovos būklę. Antčiužinių storis dažniausiai būna skirstomas į tris grupes:

• 3 cm storio. Plonesni antčiužiniai dažniausiai yra naudojami dėl higienos bei norint apsaugoti sofą ar čiužinį. Šio storio antčiužiniai dažniausiai yra naudojami tuomet, kai čiužinys arba sofa-lova yra pakankamai nauji, tačiau jums reikia papildomo minkštesnio sluoksnio arba tiesiog sumažinti sofoje esančius tarpus. Šio tipo antčiužiniai gali pagelbėti jungiant kelis skirtingų aukščių čiužinius, kadangi 3 cm antčiužinis gali panaikinti nežymų sujungtų čiužinių aukščių skirtumą. Tačiau tokio storio antčiužinis nebus geriausias pasirinkimas, norint suteikti papildomą atramą jūsų kūnui.

• 5 cm storio. Šis antčiužinis yra tvirtesnis ir suteikiantis daugiau atramos. Tai yra geras tarpinis variantas norint tiek daugiau komforto, tiek geresnio kūno palaikymo miego metu. 5 cm storio antčiužinis gali būti puikus pasirinkimas porai su skirtingais poreikiais, pvz., jeigu vienas labiau mėgsta komfortą, o kitas šiek tiek didesnį miego pagrindo standumą, šis vidutinio storio antčiužinis tiks abiems.

• 7 cm storio. 7 cm storio antčiužinis yra laikomas storiausiu antčiužinių tipų. Jis puikiai pasitarnaus uždengiant seną, formą ir tinkamą atramą praradusį čiužinį arba sofa-lovą. Pakankamas antčiužinio storis užtikrins reikiamą kūno palaikymą ir panaikins visus senojo lovos pagrindo nelygumus. Storiausią antčiužinį rinktis reikėtų tuomet, kai norima kardinaliai pagerinti miego sąlygas nekeičiant pačio čiužinio arba sofos.

Antčiužiniai

Antčiužinio kietumas

Antčiužinio kietumas taip pat yra viena iš esminių komforto ir miego kokybę užtikrinančių savybių. Nors specialistai sako, kad renkantis antčiužinį svarbiausia yra klausyti kūno, tačiau svarstant kokio kietumo antčiužinį pasirinkti, taipogi svarbu atkreipti dėmesį kokioje pozoje dažniausiai miegate: ant pilvo, šono ar ant nugaros.

Jei mėgstate miegoti ant šono, geriausia yra rinktis minkštą arba vidutinio kietumo antčiužinį. Šiuo atveju per kietas antčiužinis sukels per didelį spaudimą atraminiams kūno taškams ir jūsų stuburas išsikreips. Jeigu miegate daugiau ant nugaros arba pilvo, rinkitės kietesnį antčiužinį. Per minkštos sudėties antčiužinis miegant tokiose pozicijose neužtikrins reikiamo kūno balanso, kas gali pereiti į nugaros, pečių, kaklo, stuburo ar net galvos sričių skausmus.

Išvada

Komfortas yra subjektyvus ir individualus dalykas. Renkantis tinkamą antčiužinį reikia įvertinti kiek įmanoma daugiau aspektų, kadangi kiekviena tinkamai apgalvota detalė prisidės prie jūsų maksimalaus siekiamo komforto.

Apie antčiužinių medžiagas, kietumą ir storį jau žinome, tačiau renkantis antčiužinį taip pat nepamirškite savo asmeninių poreikių, norimo komforto lygio, turimo čiužinio arba sofos-lovos dydžio bei būklės, biudžeto rėmų ir kitų asmeninių prioritetų. Tik jūs žinote, ko jums iš tikrųjų reikia, o tinkamas miego pagrindas užtikrins, kad kitos dienos ryte nubusite žvalūs ir pailsėję.

Pakaks kankintis miegant ant nepatogios sofos-lovos arba seno čiužinio... Iki tikros laimės ir komforto jus skiria tik vienas sprendimas - jauskitės energingi, darbingi ir laimingi pasirinkę tinkamą antčiužinį. Tinkamai išsimiegoję ne tik padidinsite efektyvumą darbe, bet ir galėsite didžiuotis per dieną nuveiktais darbais.

Ar kada nors pagalvojote kiek nedaug reikia, kad galėtumėte pradėti gyventi visavertį gyvenimą? :)

LONAS ANTČIUŽINIAI

Antčiužinis MEMOSPACE 7 Antčiužinis MEMOSPACE 5 Antčiužinis LONO-TEC II Antčiužinis LONO-TEC I