Kaip išrinkti čiužinį vaikui?

Kaip išrinkti čiužinį vaikui?

Kiekvienas tėvelis nori savo vaikui geriausio. Tai drąsiai gali būti pritaikyta ir kalbant apie tinkamo čiužinio vaikui pasirinkimą. Jaunas organizmas augdamas formuojasi, o lovoje praleidžia beveik pusę viso paros laiko, todėl tinkama ir taisyklinga gulėjimo pozicija yra ypatingai svarbi siekiant išvengti vaiko augimo problemų ir ligų, susijusių su raumenų ir kaulų sistemomis. Vaikiška lova ir čiužinys turi atitikti standartus ir būti pagaminti naudojant maksimalų antialergiškų ingredientų kiekį, o pasirinkus optimalaus standumo čiužinį jūsų vaikas augs sveikas ir stiprus.

Žmonėms, kurie ne visiškai gerai išmano čiužinio pasirinkimo subtilybes, labai sunku patiems pasirinkti tinkantį variantą. Ką jau kalbėti  apie čiužinio parinkimą vaikams, kurių poreikiai gerokai skiriasi nuo suaugusių. Taigi, prieš nusprendžiant pirkti vaikui čiužinį, reikia įvertinti vaiko amžių ir sveikatos būklę, atsižvelgti, ar nėra skeleto/raumenų sistemos ligų. Vadovaujantis vaiko ligos istorija ir individualiais poreikiais, galima nesunkiai sudaryti naujo čiužinio kriterijų sąrašą, kuris padės pritaikyti idealiam vaiko miegui tinkantį čiužinį.

LONAS - komforto meistrai vaikams

Čiužinio pasirinkimo kriterijai

Gydytojai ortopedai nuolat kartoja, kad kuo čiužinys vaikams iki 1 metų yra trumpesnis, tuo geriau atlaiko mažylių judėjimo įpročius miego metu. Be to, orui pralaidus čiužinys yra vienas pagrindinių veiksnių, galinčių užkirsti kelią SKMS (staigaus kūdikio mirties sindromui), kuris dažnai pasireiškia dėl oro trūkumo. Svarbu naudoti čiužinį, specialiai pritaikytą vaiko lovai. Suaugusių ar paauglių čiužinys, mažai tikėtina, kad tiks mažamečio vaiko lovai, o svarbiausia - jis neatitiks reikalavimų, kurie yra taikomi čiužiniams, skirtiems mažiems vaikams.

Pagrindiniai vaikiško čiužinio pasirinkimą lemiantys kriterijai:

  • Amžius

  • Svoris

  • Gydytojo rekomendacijos (ypač vaikams, turintiems raumenų ir kaulų sistemos ligų)

  • Fizinės būklės lygis (aktyvių vaikų fizinis pasirengimas yra daug geresnis nei pasyvaus būdo vaikų)

  • Kūno atraminių taškų išsidėstymas esant horizontalioje padėtyje

Anksčiau ar vėliau tėvams kyla klausimas, kuris čiužinys iš jų yra geresnis? Iš tiesų nėra vienareikšmio atsakymo į šį klausimą. Kiekvienas iš šių tipų turi savo privalumų ir trūkumų. Svarbiausia, kad tėvai būtų tikri, kad jų vaiko čiužinys yra kokybiškas, neturi kenksmingų/alerginių medžiagų ir nekelia pavojaus vaiko sveikatai.

Čiužiniai vaikams

Iki devintojo dešimtmečio gamyboje naudojamos sintetinės medžiagos turėjo cheminių dalelių, kurios buvo žalingos sveikatai. Tuo metu gamybos technologijos dar nebuvo tinkamai išvystytos. Nebuvo ir griežtų kokybės reikalavimų, tačiau laikui bėgant kenksmingos cheminės medžiagos buvo pašalintos ir šiandien naudojami gamybos standartai dažniausiai nekelia jokio pavojaus renkantis ne natūralios sudėties čiužinius.

Nepaisant to, kad šiuolaikiniai putų poliuretano čiužiniai yra pagaminti remiantis naujausiais mokslo ir technologijų pasiekimais, nekokybiškos sintetinės medžiagos egzistuoja ir dabar: siekiant sumažinti gamybos kaštus, kai kurios įmonės aukštos kokybės poliuretaną pakeičia neaiškios kilmės medžiagomis, todėl norėdami būti tikri dėl vaiko čiužinio kokybės nesirinkite nepatikimų pardavėjų ir pigiausių čiužinių. Pasikliaukite tik žinomais gamintojais ir jų profesionaliu aptarnavimu.

Jei ketinate pirkti poliuretano čiužinį savo vaikui, atkreipkite dėmesį į keletą svarbių dalykų:

  • Kuo tankesnis ir kietesnis čiužinys, tuo geresnės kokybės galima tikėtis. Atkreipkite dėmesį ne į užpildo storį, bet į jo tankį. Ši informacija turėtų būti nurodyta produkto aprašyme ar pateikta konsultanto.

  • Įvertinkite čiužinio svorį. Kuo putų poliuretano čiužinys tankesnis, tuo jis bus sunkesnis. Tai yra aukštos kokybės čiužinio požymis.

  • Atlikite paspaudimo testą. Norėdami tai padaryti, paspauskite ranka čiužinį iš abiejų pusių ir pažiūrėkite, kiek spaudimo jis sugers. Geras ir tankus čiužinys neleis visiškai suspausti čiužinio ir suteiks reikiamą atramą.

  • Poliuretano čiužinys, skirtingai nei spyruoklinis neturi spyruoklių efekto. Tai yra svarbi saugumo priemonė vaikui augant, kurios pagalba galėsite apsaugoti savo vaiką nuo nesėkmingo kritimo ir susižalojimo.

  • Turėkite omenyje, kad brangiausias čiužinys ne visada yra geriausias. Be to, neinvestuokite nepamatuotai daug pinigų į pirmąjį vaiko čiužinį. Jis pakankamai greitai bus išaugtas, todėl geriau pasitaupykite pinigus sekančio čiužinio įsigyjimui.

Koks čiužinys geriausiai tinka 3 metų vaikui?

Kūdikiams ir mažiems vaikams patartina rinktis kietesnius čiužinius. Toks čiužinys palaiko vaiko stuburą tinkamoje padėtyje, neleidžia vystytis skoliozei ir kitoms stuburo-raumenų sistemos ligoms. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ar čiužinys yra pralaidus orui - tokiu būdu kūdikis miegodamas ant pilvo nejaus oro trūkumo.

Koks čiužinys geriausiai tinka 5 metų vaikui?

Nuo penkerių metų vaikai pradeda atkreipti dėmesį į čiužinio patogumą. Jei čiužinys per kietas, tai gali sukelti miego sutrikimus ir įvairių kūno vietų skausmus. Be to, tokio amžiaus (iki 10 metų) vaikams aktyviai vystosi judėjimo aparatas, todėl labai svarbu išlaikyti tinkamą poziciją miego metu, kuri netrukdytų jo laikysenai. 5-10 metų vaikams yra rekomenduojamas kietesnis čiužinys, idealiu atveju dvipusis, iš kurių viena pusė bus minkštesnė, kita - kietesnė. Svarbu, kad čiužinys būtų lygus, elastingas, palaikytų stuburą tiesioje linijoje ir miego metu leistų raumenims pailsėti.

Koks čiužinys geriausiai tinka paaugliui?

Šiame vaiko amžiuje gydytojai pirmiausia rekomenduoja atkreipti dėmesį į kūno poziciją miego metu. Pasirinkite reikiamų atraminių savybių čiužinį ir užtikrinsite paauglio kokybišką miegą ir gerą sveikatą.

Rinkitės čiužinį pagamintą iš individualiai reaguojančių spyruoklių arba padidinto tankio putų poliuretano. Paauglys jau pats gali išbandyti parduotuvėje esantį čiužinį, pagulėti ant jo ir nuspręsti, ar jam jis patinka, ar ne. Renkant čiužinį paaugliui atkreipkite dėmesį į jo svorį ir laikyseną. Vidutinio svorio paaugliai puikiai jausis ne tik ant putų poliuretano čiužinio, bet ir nepriklausomų spyruoklių, kurios suteiks reikiama balansą.